Skocz do zawartości

grzałka


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak możecie mówić o stałej temp. w pokoju. Zależy od dnia, zależy od pory roku, od ogrzewania i wentylacji :D Jeśli masz termostat, ustaw go odpowiednio, żeby skoki temp. w zbiorniku nie wahały się zbytnio. To że grzałka jest z termostatem, nie daje nam stabilnej temp. Trzeba uwzględnić oświetlenie, szczelność pokrywy, miejsce w którym znajduje się zbiornik. Zależy też od filtracji i przepływu wody jaki jest w akwa. Grzałka z termostatem zapobiega większym wahaniom temp. ale to nie oznacza, że możemy polegać tylko na termostacie. Dobrze jest mieć termometr. Ustaw tak, żeby skoki temp. nie były zbyt znaczne. Poobserwuj i będziesz wiedział do ilu stopni podkręcić, czy obniżyć.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też pamiętać o tym, że każdy termostat posiada jakiś błąd. Osobiście się o tym przekonałem na wszystkich grzałkach, z którymi miałem do czynienia. Polecam powiesić termometr i obserwować w jakim momencie włącza się grzałka (bankowo ma jakąś diodę). Jeżeli już poznasz jaki jest błąd termostatu, o ile podgrzewa ci wodę światło to wtedy prawidłowo ustaw temperaturę na termostacie.

 

Rzeczywiście, stała temperatura w pokoju.... nierealne wg mnie ale było by pięknie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...