Jump to content
Sign in to follow this  
przemok96

Krzyżowanie się.

Recommended Posts

Babaulti to tak naprawdę redki.

Pierwszy lepszy post po wpisaniu w szukajce :szukaj: 'krzyżowanie się krewetek' o tym mówi.

Na przykład :

Doradził bym ci babulti i RC bo sam takie mam niby się nie krzyżują ale od hodowcy się dowiedziałem że jednak się krzyżują :x

A to cytat :zamieszany:

większość krewetek sprzedawanych pod nazwą Babaulti, to tzw. Babaulti rainbow, czyli forma wyjściowa N. heteropoda, mówiąc prościej niewybarwiona red cherry, a co za tym idzie, większość "Babaulti" krzyżuje się z red cherry

viewtopic.php?f=111&t=21550&p=194470&hilit=krzy%C5%BCowanie+sie+krewetek#p194470

Czytałem to, ale też na innych forach pisali że się nie krzyżują więc nie wiem :zamieszany:

O właśnie o tym mówię, jedni mówią tak, a inni nie :aniol_diabel:

Może ktoś z własnego doświadczenia coś powie??

Ehh zawsze myślałem, że się krzyżują, a ogólnie mnie wprowadzono w błąd.

No fakt zupełnie inna rodzina..

Już sam nie wiem, każdy pisze co innego :zamieszany:

Jakby co to przepraszam.

A czy Ty myślisz że nie mam takiego?

Sam je hoduję.

I na tym ten temat powinien się skończyć.

A czy Ty myślisz że nie mam takiego?

Sam je hoduję.

I na tym ten temat powinien się skończyć.

Amen. Wszystko się zgadza.

Aha, czyli krewetki krzyżują się wyłącznie z własną rodziną, a RC i babaulti są z innych rodzin.

Mam nadzieję że ten temat przyda się takim żółtodziobom jak ja :D

Dokładnie tak jak masz opisane w tabeli dokładnie ją obejżyj.

Chodzi Ci o hodowlę rc i babaulti możesz je hodować razem bez możliwości krzyżowania,odpowiedzi już otrzymałeś.

Moim zdaniem- dość słabe redki...skoro dorosła samica tak mizernie wygląda.. tzn. pod względem kolorystycznym bo ogólnie nic jej pewnie nie jest. Cena normalna...i zwykle w takiej cenie właśnie są "marne redki" ...ale bywają też i lepsze okazje.

Jeśli krewecie maja być dodatkiem do reszty obsady i nie rzucać się w oczy to ujdą..ale jeśli mają np. zamieszkać w akwarium jako jedna z głównych atrakcji, to kup raczej od razu jakieś pięknie wybarwione, choćby kilka sztuk...

Zależy od ceny...ale ogólnie owszem, to już dość ładne Redki .. i o wiele ładniejsze od poprzednich

a tak dla nacieszenia oczu...zobacz jak mogą wyglądać najpiękniejsze red cherry...

Tylko to już cena nie 1 zł a prawie 10zł/szt :)

Nie ma krewetki, która się nazywa tylko babaulti, zawsze jest babaulzti z czymś, tak jak: Babaulti Stripes, Babaulti Black dwarf, Babaulti malaya.

Krewetki, które się nazywają tylko "babaulti" to heteropoda - czyli ten sam gatunek co RC, Wp, Yellow - krzyżują się.

Sign in to follow this