Skocz do zawartości

Zaczerwienienie w okolicach pęcherzu pławnego...


Cloe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dokładniej u samiczki gupika. Proszę, czy jest ktoś na tyle mądry i wie, co znajduje się w okolicach pęcherzu pławnego? Dosłownie styka się z nim. Przeszukałam już wszystkie możliwe linki, więc nie mówcie mi: :google: . Nie wiem na co rybka jest chora, bo objawy pasują do różnych chorób. Objawy: ocieranie się o przedmioty i (wydaje mi się) mocniej zaczerwienione skrzela, rybka szybciej oddycha. Dodatkowo teraz zauważyłam do zaczerwienienie... jakby krew :/. Proszę uprzejme osoby chociaż powiedzieć mi, co znajduje się w bliskim "sąsiedztwie" p. pławnego? Z góry ogromne dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bliskim sąsiedztwie pęcherza pławnego znajdują się praktycznie wszystkie narządy wewnętrzne... pęcherz pławny w zależności od stopnia "wypełnienia" zajmuje sporą część jamy brzusznej. Określenie "zaczerwienienie w okolicy..." jest mało precyzyjne. Zdjęcie ryby powinno sprecyzować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, ponawiam temat ;) Już nie chodzi o to, co wcześniej mówiłam- okolice pęcherza płw. Teraz biedna rybka ma jakby, hm, nie wiem, watę na dolnej wardze. Eh, jak szukam w necie, co to za choroba, to pasuje ich wiele do tych objawów. Rybka do tego strasznie schudła i szybciej oddycha. Na dodatek w sobotę wyjeżdżam na pare dni i boję się podwójnie o tą rybkę :( Zamieszczam zdj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...