Skocz do zawartości

[25l] Krewetkarium


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Chciałbym przedstawić wam moje nowo założone krewetkarium.

 

Litraż:

*25l (40x25x25)

 

Szkło:

*4mm

 

Oświetlenie:

*15W 0,6W/l

 

Filtry i napowietrzenie:

*Aquael FZN 1

 

Podłoże:

*Kulki gliniano-torfowe, ziemia ogrodowa, bazalt 2-5mm

 

Ogrzewanie:

*Aquael 25W

 

Tło:

*Czarny brystol

 

Ozdoby:

*Korzeń

 

Co2:

*Bimbrownia

 

Nawożenie:

*Mikro, makro

 

Temperatura:

*25 stopni

 

Flora:

*Rotala indica

*Żabienica

*Didiplis diandra

*Proserpinaca palustris cuba

*Staurygyne sp

*Peacook moss

*Wgłębka

*Weeping moss

*Eleocharis vivipara

*Nurzaniec olbrzymi

 

Fauna:

*20 Fire Red

 

 

 

Fotki

 

Dołączona grafika

 

* Początek :mrgreen:

Dołączona grafika

 

*Korzonek

Dołączona grafika

 

*Efekt końcowy

Dołączona grafika

 

Mile widziana krytyka i dobre rady. Na razie jest jak jest i mam nadzieję, że będzie lepiej ;)

 

Fotka robiona starym aparatem więc jest jaka jest.

 

 

Pozdrawiam S'Sayan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co myślicie o tym tle??? Bo te worki co z nich zrobiłem są takie jakby błyszczące. Może jak będą matowe to fotki będą lepsze?

 

 

Rowniez mi sie podoba ale wzrok przyciąga ten termometr, zmienilbym na przyklejany na szklo.

Może całkowicie go wyciągnę bo temp. utrzymuje się na 26 stopniach tylko co jakiś czas będę mierzył???

 

 

Czy to jest na pewno 25l? Wydaje się na większe.

Wymiary 40x25x25. Specjalnie linijkę wyciągnąłem ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek mi w ogóle nie przeszkadza, bardziej grzałka. Mech by ją lepiej zakrywał :). A generalnie to fajnie jak ktoś ma smak i nie przesadza z aranżacją, mi się bardzo podoba; aż szkoda, że nie będzie chociaż 1 ryby która przepływałaby pod tym korzeniem. Sam się o to prosi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Całkiem ładnie, ale ta duża roślinka tutaj nie pasuje. Możesz przenieść bojka, będzie miał całe akwa dla siebie

A wiesz co z krewetkami będzie?

Przy dobrych warunkach krewecie będą się szybciej mnożyć niż bojek będzie w stanie upolować, szczególnie jak będziesz go dobrze karmił :) Jeśli będzie dużo kryjówek, krewecie nie dadzą się złapać. I nie powiedziane jest, że każdy bojownik jest urodzonym zabójcą :P Może Twój jest tolerancyjny, musisz sprawdzić. Jakby co, przełożysz go z powrotem :) Osobiście nie widzę w tym żadnego problemu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych warunkach krewecie będą się szybciej mnożyć niż bojek będzie w stanie upolować, szczególnie jak będziesz go dobrze karmił Jeśli będzie dużo kryjówek, krewecie nie dadzą się złapać. I nie powiedziane jest, że każdy bojownik jest urodzonym zabójcą Może Twój jest tolerancyjny, musisz sprawdzić. Jakby co, przełożysz go z powrotem Osobiście nie widzę w tym żadnego problemu

 

Tylko nie wiem bo krewetki są jeszcze małe. Jeszcze nie zauważyłem aby bojek atakował jakieś rybki w 220l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak dla mnie zbiornik wydaje się mniejszy przez termometr a nie przez żwir:)

 

To gdzie go przyczepić???

 

Może gdzieś schować na tylni plan jak jest taka możliwość. Ale rozumiem że zbiorniczek malutki i nie ma za wiele możliwości. W końcu to tylko termometr:) Akwa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...