Skocz do zawartości

Ampularia - czułki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

Jakieś 1.5 miesiąca temu moja ampularia złożyła pierwszy kokon. Po około 2 tyg. wykluły się maluchy.

Z początku wszystko było w porządku, ale zaczęły szybko rosnąć po czym zabrały się za konsumpcje roślinek.

Postanowiłem je wszystkie przenieść do osobnego zbiornika, by rośliny nie były zjadane.

Znalazł się kupiec, który postanowił zabrać wszystkie maluchy - zostawiłem jedynie matkę i jedno jej dzidzi.

Od razu zauważyłem, że matka ma dziwnie skręcony prawy czułek, teraz jednak jest jakby złamany (dziwnie to brzmi, wiedząc, że jest on giętki, ale do połowy jest normalny, a potem nagle zgięty).

Wczoraj zauważyłem podobne "złamanie" u malca, chociaż wcześniej tego nie miał. Dzisiaj natomiast jest z nim wszystko w porządku, w przeciwieństwie co do matki.

Miał ktoś może podobny problem ? Albo wiecie czy da się to jakoś wyleczyć ?

 

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że nie dodałem zdjęcia wczoraj tak jak mówiłem, ale dzisiaj je dodaję:

Zdjęcie czułka

 

I jeszcze jedno pytanko. Ampularia nie była dopuszczana do żadnego innego ślimaka - 2 tyg temu złożyła pierwszy kokon (po czym była przeniesiona do innego zbiornika, by nie zjadała roślinek z małymi), wczoraj złożyła drugi (po wpuszczeniu ją z powrotem do zbiornika z rybkami) i dzisiaj zauważyłem trzeci.

Moje pytanie - czy potrafi składać kokony kiedy chce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...