Skocz do zawartości

[45l] Ogólne


gripman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! :)

 

Jest to moje drugie podejście (poprzednie było niezbyt udane ale nie o tym jest temat ;) ) i chciałbym zrobić to jak najlepiej i proszę o wskazówki.

 

Wymiary akwarium: 50cm x 30cm x 30cm h

Fotki akwarium Robione na szybko.

 

Napowietrzanie i filtracja:

- Filtr kaskadowy: AQUAEL VersaMax FZN-1

Na chwilę obecną gąbki, docelowo chce dodać ceramikę i tu pytanie jak to rozmieścić? Myślałem nad:

- pół pojemnika wypełnionego gąbką i pół pojemnika wypełnionego ceramiką (ceramika do góry)

- jeden pojemnik gąbka, drugi ceramika.

 

Oświetlenie:

Żarówka 8w 5500k

 

Technika CO2: - brak

 

Gatunki i ilość ryb:

Planuję:

- Haremik Bojowników 1+2 (chyba że lepiej 3?)

- Haremik Głupików Endlera 1+2

- Otosek x 4

- Kirysek Panda lub Pigmej x 4

- Neon Innesa x 10 (jeszcze się zastanawiam czy wziąść)

- kilka krewetek Red Cherry (7-8)

 

Proszę o skorygowanie ew. błędów.

 

Rośliny:

- Widoczne na fotkach (myślę że ta trawka to Tatarak Karłowaty, reszty nie rozpoznałem :( )

- Tył akwarium planuje obsadzić Nurzańcem lub Moczarką

- Korzenie planuję obsadzić Mchem Jawajskim lub Mchem Wodny Zdrojek

- Myślę nad zastąpieniem tych dwóch czarnych kamieni Gałęzatką Kulistą, ew. dołożeniem jej gdzieś w okolicach korzeni

- Marzy mi się mały trawniczek z przodu korzeni (Trawka Brazylijska)

 

Inne sprzęty:

- Grzałka: AquaEl 75w

- termometr

 

Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.:

- Esklarin, wlany pierwszy i jak na razie ostatni raz.. zabarwił mi żwirek na niebiesko :roll: ( gdzieniegdzie pewnie jeszcze lekko widać..)

 

Parametry wody:

- Temp. wody : 26-27 st.C

Przyznaje się bez bicia, że reszty nie sprawdzałem :oops:

 

 

Akwarium stoi już tak od 22.07 ale filtr ten chodzi dopiero drugi dzień (przedtem chodził AquaEl FAN1 ale postanowiłem go zmienić) Co do korzeni, to nie chciałbym ich zbytnio ruszać. Rybki planuje wpuścić w najbliższy weekend lub w przyszłym tygodniu. Proszę o ocenę obsady akwa i wskazówki dotyczące wystroju. :)

 

Pozdrawiam o tej "wczesnej" porze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura obniżona.

Po drugie podaję nową obsadę bo ta się do tego akwa nie nadaje.

Co w mojej propozycji jest nie tak? Przerybienie, za małe akwa? Broń Boże nie atakuję, tylko chce po prostu wiedzieć czemu uważasz że ta obsada jest zła. Jedno jest pewne, że na pewno będę mieć bojownika, bo został mi z poprzedniej "edycji" tej 45 litrówki. Co do krewetek to czytałem trochę na innych forach i wiem że nie są polecane do Bojków, bo te mogą je atakować, ale po to planuje mech i trawkę w akwa, żeby miały kryjówki.

 

Co byście powiedzieli na obsadę:

Bojek 1+2

Otosek x4

RC x 6-8

Gupiki Endlera 1+2 ew. zamiast nich stadko Galaxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...