Skocz do zawartości

Jak się tego pozbyć?


przemoc1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w moim akwarium zaczeło się coś dziwnego dziać, na roślinach występują jakieś czarno-zielone naloty, szyba się bardzo szybko brudzi ( po dwóch dniach !)Myślę że to jakieś glony, albo wina ryb. Myslałem o wlaniu Tetra Algumin. Bardzo proszę o pomoc. Załączam zdjęcia http://imageshack.us/g/685/zdjcie0400l.jpg/

Moje akwarium 200L

założone w kwietniu tego roku

Oświetlenie : 138 W

Nawożenie: Tetra PlantaMin, nawóz z allegro do rozpuszczania w wodzie destylowanej, CO2 z butli.

Filtracja : Tetra Tec Ex700

Podłoże: JBL Manado

Obsada:

4x Skalar Żaglowiec (prawdopodobnie zostaną oddane wszystkie)

10x Neon Innesa

8x Neon Czarny

4x Barwieniec Czarny

1x Bystrzyk Barwny

3x Mieczyk Czerwony

3x Molinezja Zółta

3x Molinezja Czarna

1x Bocja

1x Brzanka Zielona

 

Powiem tylko, że ta obsada jest jakby połączona z dwóch akwariów. Otóż kuzynowi rozbiło się akwarium i nie wiedział co z rybkami zrobić, a zresztą jak mówił akwarystyka się mu znudziła. Ostatnio dowiedziałem się, że w zoologicznym przyjmują rybki, więc mam zamiar kilka oddać. Bardzo bym prosił o poradę w tej kwestii również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ do 35% i wyciągnij roślinki i je wyczyść pod bieżącą wodą i wyczyść elegancko wszystkie szybki i pierdoły dopiero później zrób podmiankę i codziennie czyść szyby i te pierdy i najważniejsze po podmiance wyczyść wkłady w filtrze i filtr czyść co jakieś 4-5 dni powinno pomóc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki jest sens wyciągać roślinki, jeżeli te glony nie chcą zejść mechanicznie. Bardziej mi chodzi o to, żeby zlikwidować przyczynę powstawania tych glonów. Poza tym mam jakieś 150 roślinek, z czego połowa do malutkie trawniczki, heniek, itp. i ciężko wyobrazić sobie żebym to wszystko musiał wyrywać i czyścić.

A co do filtra

Czyszczę go co dwa miesiące, w spuszczonej wodzie z akwarium. Tak jak jest napisane w instrukcji. Wydaję mi się, że jeżeli go będę czyścił co 5 dni, to zniszczę wszystko co w ciągu tych 5 dni tam zaczęło egzystować.. Ale nie wiem, jestem początkującym w akwarystyce, może ktoś bardziej doświadczony się jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zwiększ do 35% i wyciągnij roślinki i je wyczyść pod bieżącą wodą i wyczyść elegancko wszystkie szybki i pierdoły dopiero później zrób podmiankę i codziennie czyść szyby i te pierdy i najważniejsze po podmiance wyczyść wkłady w filtrze i filtr czyść co jakieś 4-5 dni powinno pomóc.

 

Pozdrawiam.

Po pierwsze, nie myj nic pod bierzącą wodą, tylko jak coś to w wodzie z podmiany. Nie ma sensu tak często go czyścić to nie jest problem filtra.

 

Ja powiem tak zakup sobie jakiegoś glonojada a jakiego to już twój wybór najlepiej samca i samiczkę.

Pozdrawiam

 

Zakupienie np. zbrojnika nie rozwiąże kłopotu z glonem tylko zahamuje jego rozwój.

 

Nie znam się na obsadach, ale czy nie masz przerybienia? Zrób testy łatwiej będzie znaleźć przyczynę. Na 90% to okrzemki. Lanie chemii do akwa nic nie da. Zrób testy na PH,GH,KH, Azotyny i amoniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerybienia nie ma, ryb nie jest za dużo na 200 l. Filtr możesz czyścić nawet rzadziej, nie co 2 miesiące.

 

Glony wyglądają jak okrzemki, zielenice albo początek krasnorostów. Na pierwsze i drugie pomagają otoski a na drugie młode kosiarki. Powodem powstania mogą być nawozy (nieodpowiednie ilości i/lub jakość), nieodpowiednia higiena w zbiorniku albo przekarmianie ryb. Kolor czarno-zielony może też sugerować sinice ale ponieważ sinica łatwo się ściera a ty piszesz, ze ciężko schodzi to możemy te gloniska wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...