Skocz do zawartości

Filtr kubełkowy HW-302A 1000L/H


Mekto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, proszę o małą radę ;)

Posiadam akwarium około 140 L (wymiary dł-90 szer-35 wys-45) z filtrem wewnętrznym Aqua Szut Senior typ N750 13W 750l/h.

Jednak ma już on swój wiek i nie jestem zbytnio zadowolony z jego pracy.

Od pewnego czasu zastanawiam się czy nie wymienić go na jakiś filtr zewnętrzny/kubełkowy.

 

Znalazłem na allegro taki filtr http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-do-akwarium-1000l-hw-302a-ag140-i1715265767.html

I tu moje pytania , czy nadawał by się do mojego akwarium ? Opłaca się go kupić ? A może ktoś posiada taki sam filtr w swoim akwarium i mógł by napisać czy dobrze się spisuje :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja posiadam ten filtr, najpierw pracował w 126 i spisywał się b. dobrze teraz robi w 250l i jest średnio. Wywalilem deszczownice jest sama rurka i znacznie się poprawilo, dolozylem do tego jeszcze HBL-701 kaskada i jest prawie super. Filtr jest tani, b.cichy i dośc wydajny jak za te kaske:) w 140 styknie napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tutaj mogla by rozwinąć się dyskusja. HW302 posiada zamek, wajchą masz płynne zmniejszenie przepustowości filtra. Jedni powiedzą nie rób tak bo bedzie powódź otoż znajomy ma w 112l taki sam filterek i ma właśnie na pół gwizdka wydajność i zmiejszył to wajchą. Ja sam próbowałem i nawet ne ma mowy o wydostaniu się wody jak będzie prawie zamkniety zawor.

 

Jeśli to Cię nie przekona zawsze możesz w ogrodniczym zakupić taki zawór i wstawisz sobie między wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tutaj mogla by rozwinąć się dyskusja. HW302 posiada zamek, wajchą masz płynne zmniejszenie przepustowości filtra. Jedni powiedzą nie rób tak bo bedzie powódź otoż znajomy ma w 112l taki sam filterek i ma właśnie na pół gwizdka wydajność i zmiejszył to wajchą. Ja sam próbowałem i nawet ne ma mowy o wydostaniu się wody jak będzie prawie zamkniety zawor.

 

Ta wajcha to nie fabryczny zmniejszasz przepływu wbrew temu co niektórzy sądzą, tylko zatrzask od pokrywy filtra. Przy okazji przy odłączaniu blokuje to przepływ. Zatrzask ustawiony w pozycji na pół to ryzyko. Ten filtr nie posiada regulacji wydajności.

 

Lepiej kup dobrą kaskadę i miej pewność że będzie ok, niż używaj kubła trochę nie zgodnie z przeznaczeniem. Z dużych kaskad, ale bardzo tanich i z regulacją masz serie HBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...