Skocz do zawartości

Obsada do zbiornika 140l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam będe miał nowe akwa z pokrywa oswietleniem .. Filtr mam grzałke tez juz mam pozostaje mi obsada. Wymienie tutaj te ryby ktore napewno moga byc ze soba w 1 akwa sa to gupiki,mieczyki,zmienniak,kardynałek,danio,razbora,brzanka,gurami,kiryski,glonojad zbrojnik Bardzo chciałbym dozucic tam cos z tych rybek Gibiceps,Labeo,Paletka,Pielęgnica,piskorek,płaskobok,Pyszczak,Trofeus,Piskorek i Panakwa . Mogę dobrać cos z tych rybek do tych ktore wymienilem za 1 razem ?

 

Chyba ze macie jakies inne pomysły co do obsady ( chciałbym miec raczej wiecej mniejszych rybek i wiecej ich gatonkow niz kilka duzych , oczywiscie duze tez chcem w moim akwa) WIELKI DZIĘKI ZA ODPOWIEDZ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coo?! wyrażajcie sie po ludzku ja nie znam tu waszych skrótów . I prosze was doradzcie cos bo juz szału dostaje to jest juz 10 forum na jakie wchodze i nikt mi nie daje jednoznacznej odpowiedzi tylko jakies 3 gatunki ryb mi podajecie 3 gatunki to dla mnie za mało.I nie piszcie ze mam za małe akwa bo niektórzy trzymaja po kilkanacie rybek w akwa 20l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1+1 p.ramireza

15 neon innesa

1+1 zbrojnik niebieski

10 kirysków pstrych

2+5 mieczyk

 

Czy ta niesamowicie skomplikowana kodyfikacja jest dla Ciebie niejasna? Spieszę wyjaśnić, 1+1 znaczy samiec + samiczka. żeby uniknąć seksizmu może też znaczyć samiczka + samiec.

15 neon innesa - oznacza piętnaście neonów innesa.

1+2 oznacza harem samca + 2 samice. Akwarium 140 l. to po odjęciu podłoża i dupereli 120 l. może 110l. wody, i to jest dobra obsada. Możesz dać więcej neonków.

Dodatkowo jeżeli patrzysz na innych idiotów w 20l. trzymających 100 gupików to jest Twój wybór.

My piszemy tak aby i ryby i właściciel był w miarę zadowolony.

Zresztą skoro wiesz lepiej to w jakim celu pytasz?

Zwróć też uwagę na ilość ryb i to, że niektóre żyją w haremach a niektóre w ławicach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio mają mało elastyczny przedział temperatury od 22 do 25 stopni. Ze wskazaniem na niższe niż wyższe. Minimum te 6 osobników powinieneś mieć. Mieczyk :) Hellera.

A te "czerwone" Danio preferują zaś od 18 do 22 stopni co eliminuje możliwość trzymania ich z większością ryb.

Piskorek Meyersa potrzebuje wyższych temperatur wody, nie wspominam o jej jakości. Na start to trudny gatunek.

Wpierw pomyśl czy nie chcesz ładnych ławic, co Tobie się podoba, czego u ryb szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zobaczylem na necie to danio czerwone tak jak zielone potrzebuja wody 18-24 stopnie wiec wszystko by pasiło wraz z piskorkiem ;*:))

 

edit

 

albo węgorek zamiast piskorka ?

 

edit

 

albo inna odmiana pielegnicy ? bo ta ramireza mała do 5 cm dorasta ;(

 

albo PIELĘGNICZKA RAMIREZA WELONIASTA tez dorasta do 5 cm ale ladniejsza

 

edit

 

jeszcze jedno w tym zoologicznym niema takiej rybki jak kirysek pstry jest o podobnej nazwie KIRYSEK PSTRY WELONIASTY

 

A nie moge kiryska albinosa albo czarnego ?

 

Edytuj posty, używaj polskich znaków viewtopic.php?f=2&t=32464 ... i nie kasuj moich wpisów - jano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...