Skocz do zawartości

zbiornik 45litrowy - idealny miejsce dla ryb - proszę o pora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od roku mam 45litrowy zbiornik a w nim 12 neonów, 4 zwinniki, 2kirysy pigmej i 1 danio czerwonego(przed neonami było ich 6 niestety straciłem je i został jeden jest w świetnej kondycji chyba pasuje mu towarzystwo ). Moje akwarium na dzień dzisiejszy niezbyt mi się podoba. Prosiłbym Was o porady jakie rośliny(wolno rosnące dokupić)żeby w zbiorniku zrobiło się gęsto a zaraz żeby ryby miały przestrzeń czy zmienić tło itd . Jeżeli macie jakieś pomysły rady i zdjęcia to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są to zwinniki jarzyńce. Oddaj wszystkie ryby poza kiryskami pigmejskimi a nawet dokup 4 szt. Moja proponowana obsada:

- razbora galaxy - 10 szt.

- kirysek pigmejski - 6 szt.

Co do tła i podłoża to już zostało wspomniane. Tło to np. czarny brystol a jako podłoże to grys bazaltowy. Kup jakiegoś korzonka. Na korzenia mech java a na kokosa wgłębkę. Z tyłu jakieś wysokie drobnolistne rośliny a z przodu niższe szerokolistne. Możesz sobie wybrać:

viewtopic.php?f=5&t=9355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy tło żwirek korzeń mech. A jakie rośliny proponujecie zależy mi na takich aby wolno rosły były gęste i nie wymagały specjalnych warunków i zabiegów.

 

Mod.Janusz---Jeśli już wszystko wiadomo ,to temacik zamykam,a problem doboru roślinek proponuję poruszyć we właściwym dziale z podaniem przy tym więcej informacji o akwarium,oświetleniu i nawożeniu.

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...