Skocz do zawartości

uzdatnianie wody R.O


olyvka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie uzdatniam , chodzi ci o mineralizator ???

używasz wody RO??

 

ja tez nie uzdatniam staram sie używać mineralizatora...

Dowiedziałem sie całkiem niedawno ze woda RO jest mega agresywnym rozpuszczalnikiem i "wyciaga z organizmów zywych roślin i ryb potrzebne im minerały" Nie do końca rozumie o co w tym chodzi wiec dlatego pytam :):) tak raczej strasznie to brzmi ze woda wyciaga cos :D::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę tak, to jest woda pozbawiona minerałów , metali itd. Więc sama w sobie nie jest zdatna dla ryb, ani do picia. Po to się ja miesza z tzw kranovitą a po dodaniu do akwa miesza się jeszcze z wodą akwariową i wtedy nie jest tak jałowa. Ja uzywam też RO do picia , tylko przepuszczam ja przez mineralizator i tak powstaje tzw woda mineralna, dostępna w sklepie, oczywiście im lepsza woda mineralna tym więcej rożnego badziewia się do niej dodaje tzn sole i takie tam pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę tak, to jest woda pozbawiona minerałów , metali itd. Więc sama w sobie nie jest zdatna dla ryb, ani do picia. Po to się ja miesza z tzw kranovitą a po dodaniu do akwa miesza się jeszcze z wodą akwariową i wtedy nie jest tak jałowa. Ja uzywam też RO do picia , tylko przepuszczam ja przez mineralizator i tak powstaje tzw woda mineralna, dostępna w sklepie, oczywiście im lepsza woda mineralna tym więcej rożnego badziewia się do niej dodaje tzn sole i takie tam pierdoły.

 

tak na boku woda czysta RO u mnie pH około 6,6 (czyżby to filtr węglowy)??

woda RO mineralizowana około ph 7,4 :):) czyli teoretycznie minerały :D:D

 

używam filtrów OSMOSIS SYSTEM WATER LIFE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysokie te 6,6, a po godzinie ??? bo mniej więcej po takim czasie ustala się dokładniej parametry z RO.

niestety nie była nalana teraz do 2 szklanek nalałem zobaczymy zo pokaze wynik po odstaniu :)

 

EDIT:

 

wyniki badania wody odstanej

 

woda ro ph 6,6

mineralizowana ph 7,6

 

mod: używaj opcji edytuj post, pisanie postu pod swoim postem jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...