Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dostałem baniak od znajomego 35l jak się nie mylę przygotowałem wszystko kupiłem parkę Barwniaków czerwonobrzuchych, glonojada i żabkę. Od niedawna dowiedziałem się ze to za mały baniak ;/ na takie pielęgnice. Więc postanowiłem nie kupować więcej obsady da to coś?? Chyba ze jakąś krewetkę.

Druga sprawa jakie roślinki najlepiej dać do takiego akwarium?? Żeby nie rozrastały się "zbytnio".

Myślałem nad jakimś małym korzeniem trochę mchu albo jakąś trawę i tyle.

 

Co o tym myślicie??

 

Jak uzbieram kasę mam zamiar zrobić większy baniak do pupili a w tym krewetki trzymać.

 

POZDRO i czekam na podpowiedzi. :P

 

Mod.Janusz---Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na barwniaka akwarium jest za małe. Ten "glonojad" też jest za duży. Karliki trzymamy min. 4 szt. Ale jak chcesz krewetki to musisz go też oddać. Kup se najlepiej stado małych ryb jak np. 8 szt. bystrzyków Amandy.

Co do roślin to oświetlenie pewnie będzie małe. Na korzeń Java Moss, mały anubias, z tyłu moczarka i wywłócznik. A po środku jakąś zwartkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem było by oddanie obecnej obsady i zrobienie zbiornika z krewetkami.Wymienianie wody jest nie wygodne, posiadasz filtr z napowietrzeniem? A jeżeli chodzi o wystrój proponuje drobny piasek , niewielki korzeń .

 

Mod.Janusz---Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to jeżeli będę wymieniał często wodę to moje pociechy nie będą się truć w tak małym litrażu chodzi o azoty itp.

I w 20l jak będzie odpowiedni filtr to nie będzie problemów z azotanami. Zrozum że w za małym akwarium ryby nie dorosną do prawidłowej wielkości.

 

Wymienianie wody jest nie wygodne

Czyli co? Odradzasz podmian wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie jak często mam wymieniać wodę bo filtr mam z napowietrzeniem. O właśnie mam obawy, że moje Barwniaki są tej samej płci. Bo razem nie pływają maja osobne kryjówki i są do siebie podobne budową płetw. Dzisiaj wyruszyłem w poszukiwaniu pnia znalazłem dwa jeden z kora (chyba olcha) drugi tez tyle o wiele dłużej tam leżał. W tym suchym są ale dziurki tak jakby od mrówek nada się?? Mam plan dać pierw oba do piekarnika potem do wody z sola i następnie namaczać. Ogólnie jak skończę dodam foto :)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu korzenia zaraz przeczytam a jeżeli chodzi o Barwniaki to wiem, że średnio się nadają do tego zbiornika ale nie mam opcji już ich oddać :/ a posłuchałem kumpla. Nie Wiem jak ale on nawet miał młode w tak małym akwa z neonami 3 glonojadem rybka nie wiem jak się nazywa ale wyglądała jak słoń i jeszcze parę. Ja Moją obsadę już raczej nie zmienię mogę jedynie szparować kasę na nowy baniak. I nic więcej nie zapodawać.

 

Yo :)

 

PS. Tak w ogóle dziękuje All Użytkownikom za cenne porady biorę wszystko pod uwagę i staram się stosować :!::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo. :shock:

Ale po za złą obsadą dostrzegam jeszcze jedną ,a właściwie więcej kompletnie złych rzeczy w akwarium.

1--Co wiemy----Zła obsada.

2--Nieproporcjonalnie dobrane podłoże do wielkości akwarium.

3--Sztuczne akcesoria,a w tym ceramiczne bzdety.

4--Pokrywa w akwarium---widać, że drzewo nie jest zabezpieczone przed wilgocią,a co za tym idzie??????

5--No nie wiem jak będzie z tymi korzeniami co je "preparujesz"

I tu jest moja propozycja.

Weź wypuść wodę z akwarium ,ale najpierw oddaj mieszkańców do zoologika.Akwarium porządnie wyszoruj i nasyp do niego cukierki.Ty weź porządną lekturę----poczytaj,poprzeglądaj neta i forum.Dopiero po tych zabiegach zabierz się do konstruowania świata podwodnego,bez męczenia twoich mieszkańców.

 

 

Temat zamykam. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...