Skocz do zawartości

[126l] ogólne


zibi6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku miesiącach od założenia akwarium i po pierwszym restarcie czas w końcu na umieszczenie fotek w galerii.

Po restarcie straciłem sporo roślin /chyba nie wszystkie przeżyły kontaktu z Nadmanganianem potasu/ więc i akwarium wg mnie wygląda słabiej.

Co do roślin to kiepsko u mnie z rozróżnianiem więc może coś nie pasować.

 

akwarium:

Diversa proste 80x35x45 126L

szafka:

Diversa Modern 80x35x77

Tło:

Diversa Amazonka 80x40

oświetlenie:

Sylvania Daylightstar T8 18W 5000K

Sylvania Grolux T8 18W 8500K

filtracja:

Fluval 205

podłoże:

żwirek Delfin czarny ok 15kg

żwirek Janusz Pach czarny ok 6kg

obsada:

1x Bojownik syjamski

2x Danio pręgowany

2x Danio lamparci

3x Danio malabarski

7x Kirysek lamparci

13x Neon innesa

6x Otosek przyujściowy

5x Tetra czarna

3x Anentome helena

rośliny:

bacopa caroliniana

cabomba zielona i czerwona

gałęzatka kulista

hydrocortyle nerkolistne

rogatek

sagittaria subulata

Wgłębka wodna

dekoracje:

korzeń

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby ten mix danio.

Zdaje sobie sprawę.

Malabary to wymysł żony /a wiadomo jak jest z żonami/ i były kupione jako pierwsze /gdy jeszcze nie czytałem tego forum/.

Danio pręgowany i lamparci to prawie to samo /w sensie że lamparci to modyfikacja pręgowanego/ więc ilościowy chyba ok?

 

Jak na taka spore akwarium mnie wygląda na jakieś 60l chyba przez to tło zawala zbyt dużo miejsca

No, te tło mocno spłyca akwarium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę wgłębki, czyżby była w prawym rogu w tej jakby "dolince" z tła? Chyba, że mi się zdaje. Gałęzatka też chyba nie wytrzymała kąpieli w nadmanganianie, bo wygląda na spaloną. Faktycznie roślin brakuje i można by pokusić się o więcej, niekoniecznie innego gatunku (po prostu zwiększyć liczebność tego co jest). Zbiornik ma duży potencjał.

 

ps. dołączę się do kolegi powyżej. Tło zmniejsza akwarium, jednak pozostawiając go można pomyśleć nad jego zagospodarowaniem.., jakimiś ciekawymi mchami, lub wyżej wspomnianą wgłębką (gdziekolwiek się znajduje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę wgłębki, czyżby była w prawym rogu w tej jakby "dolince" z tła? Chyba, że mi się zdaje.

Wgłębka /nie jestem pewny czy to na pewno to ale chodzi mi o roślinki pływające/ w chwili robienia zdjęcia była na rotali. Filtr robi małą wirówkę i wgłębka krąży po akwarium

 

 

Faktycznie roślin brakuje i można by pokusić się o więcej, niekoniecznie innego gatunku (po prostu zwiększyć liczebność tego co jest). Zbiornik ma duży potencjał.

Kupiłem ostatnio kilka sadzonek u sprawdzonego hodowcy więc powinny szybko się rozrosnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba ale mam 2 sugestie, zmień troszkę obsadę bo dużo gatunków, moja propozycja to:

1x Bojownik syjamski (ok)

2x Danio pręgowany (oddaj)

2x Danio lamparci (oddaj)

3x Danio malabarski (oddaj)

7x Kirysek lamparci (ok)

13x Neon innesa (dodaj 7)

6x Otosek przyujściowy (ok)

5x Tetra czarna (dodaj 3)

3x Anentome helena (ok)

i druga - daj pistie na powierzchnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prawie na środku jedną Cardamine lyrata

daj pistie na powierzchnie :)

Spoko, najpierw muszę roślinki zidentyfikować ale do tego założę niedługo osobny topic ;)

 

 

 

Zastanawiam się nad przesadzeniem roślinek na lewo, tam gdzie teraz jest korzeń. Korzeń poszedłby w miejsce roślin.

Zmiana wydaje mi się konieczna ponieważ z prawej strony nad roślinami jest wylot z filtra który sprawia iż niektóre rośliny rosną na boki zamiast do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnowała z kirysków, albo otosków.

I przesadziła wyższe trawy bardziej na tył.

Poza tym mi się nawet podoba taki mrok :)

Roślinki przesadzę, tylko się bardziej rozrosną.

Mrok to efekt robienia zdjęcia na manualu bez lampy błyskowej w ciemnym pokoju wieczorem wg wytycznych ahaed'a ;)

A czemu uważasz że trzeba zrezygnować z kirysków lub z otosków? Z tego co mi wiadomo (w oparciu o wiedzę zdobytą na tym forum) to te 2 gatunki się nie wykluczają. Zajmują trochę inne partie w akwarium. No i akwarium rozmariowo jest dla nich co najmniej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jakieś aktualki? Czytam 4 raz to samo, a ciekawi mnie co zrobiłeś z obsadą ;) ?

Dziś /a w zasadzie wczoraj/ przesadziłem roślinki i pstryknąłem pare fotek. Wieczorkiem wrzuce.

Obsada narazie bez zmian. Do zoologa nie oddam bo na 99% trafią do mniejszych zbiorników a wśród znajomych nie ma komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal albo zrób coś z tą rośliną z brązowymi podłużnymi liśćmi...wygląda okropnie

Masz na myśli tą?

Dołączona grafika

 

 

 

Nie wiem jak wam ale mi sie to tło nie podoba

No mi się bardzo podoba, dlatego je kupiłem. No ale o gustach się nie dyskutuje ;)

 

 

Btw, dzięki za wszystkie dotychczasowe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Eee. Trochę się u mnie pozmieniało. Wywaliłem tło strukturalne bo zajmowało prawie połowę akwarium i zasłaniało jedną świetlówkę. Powodowało to wzrost glonów.

Teraz mam czarne tło i jest git. Jak odkopię aparat to wrzucę fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...