Jump to content

63l malawi?

Mafu
 Share

Recommended Posts

Mam 63l. akwa. Poraz pierwszy mam zamiar założyć akwarium, w którym będę hodować pielegniczki.

Rodzi się pytanie: które dokładnie rybki wybrać do tak małego litrażu i ile sztuk.

Zastanawiam się też jaki kolor dekoracji(żwiru, tła itp.) wybrać oraz jakie oświetlenie by ryby dobrze się czuły.

Od razu dodam, że w akwarium nie mam zamiaru hodować żadnych roślin, a więc oświetleniem chcę uzyskać tylko jeszcze efektywniejszy wygląd.

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje i wskazówki ;)

63 litry to zdecydowanie za mało na Malawi. Już prędzej to Tanganika.

Podłoże - piasek zwyczajny z budowy.

Dużo muszli np. winniczka choć bardziej naturalny wygląd by był gdybyś dała muszle Neothauma tanganyicense, który naturalnie występuje w tym jeziorze.

Kilka skał choć nie muszą być.

I wpuszczasz harem 1+3 szt. muszlowca wielopręgiego.

Dziekuje ;)

Mimo to prosze o kolejne propozycje.

Czy występuje jeszcze dużo gatunków ryb z tej rodziny, które dobrze znoszą małe akwa?

Czytałam o celowym przerybieniu w akwariach co ponoć zmiejsza agresje między rybami. Silniejsze osobniki nie skupiają się wtedy na jednej mniejszej/słabszej rybie. Wydaje mi się, że w 63l. może być to nie trafiony strzał. Jak myślicie?

Obawiam się, że miły Pan w sklepie akwarystycznym zamiast 1 samca i paru samic muszlowca może wrzucić mi do worka samych młodych chłopców przez pomyłke. I co wtedy? Nie spuszcze ich w kibelku, a z oddaniem może być problem :?