Skocz do zawartości

63l malawi?


Mafu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 63l. akwa. Poraz pierwszy mam zamiar założyć akwarium, w którym będę hodować pielegniczki.

Rodzi się pytanie: które dokładnie rybki wybrać do tak małego litrażu i ile sztuk.

 

Zastanawiam się też jaki kolor dekoracji(żwiru, tła itp.) wybrać oraz jakie oświetlenie by ryby dobrze się czuły.

Od razu dodam, że w akwarium nie mam zamiaru hodować żadnych roślin, a więc oświetleniem chcę uzyskać tylko jeszcze efektywniejszy wygląd.

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje i wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63 litry to zdecydowanie za mało na Malawi. Już prędzej to Tanganika.

Podłoże - piasek zwyczajny z budowy.

Dużo muszli np. winniczka choć bardziej naturalny wygląd by był gdybyś dała muszle Neothauma tanganyicense, który naturalnie występuje w tym jeziorze.

Kilka skał choć nie muszą być.

I wpuszczasz harem 1+3 szt. muszlowca wielopręgiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ;)

Mimo to prosze o kolejne propozycje.

Czy występuje jeszcze dużo gatunków ryb z tej rodziny, które dobrze znoszą małe akwa?

Czytałam o celowym przerybieniu w akwariach co ponoć zmiejsza agresje między rybami. Silniejsze osobniki nie skupiają się wtedy na jednej mniejszej/słabszej rybie. Wydaje mi się, że w 63l. może być to nie trafiony strzał. Jak myślicie?

 

Obawiam się, że miły Pan w sklepie akwarystycznym zamiast 1 samca i paru samic muszlowca może wrzucić mi do worka samych młodych chłopców przez pomyłke. I co wtedy? Nie spuszcze ich w kibelku, a z oddaniem może być problem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...