Skocz do zawartości

Pomoc w aranżacji akwarium 220l


furiija
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jest to mój pierwszy temat i moje pierwsze akwarium.Mam problem z aranżacją zbiornika, cały czas coś mi w nim brakuje oraz chciała bym aby budził obraz głębi , gdyż zdaje mi się płaski. Jestem otwarta na wasze propozycje i liczę na wszą pomoc.

Wymiary akwarium 110x40x50 dłu x sze x wys

Obsada: 5 meek, 2 zbrojniki ,tymczasowo 4 salwinie za 2 tygodnie będą miały nowy domek, kiryśnik

Oświetlenie :2 x20W świetlówki

Filtracja: TURBO 750

Roślinność: anubias i 3 nieznane mi roślinki

Dekoracja: jak na razie 2 korzenie ,kokos i płaski kamyczek

Co tydzień podmiana 10% wody

Przepraszam za jakość zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie brak tu głębi.

Nie ma się co dziwić:

-mało roślin,do tego w nienajlepszej kondycji

-wszystko w jednym rzędzie(brak 1,2,3 planu)

-za dużo kokosa

Jeżeli nie ma to być BW to moja rada:

Dokup roślin na wszystkie plany,wyjmij jednego kokosa,dołóż światła.

Jeżeli chcesz zrobić BW to:

Więcej drewna-korzeni,gałęzi.Rośliny pływające np.pistia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawienie jak proponujesz będzie chyba wyglądać sztucznie. Oczywiście zależy to od wyglądu korzenia oraz kamieni. Proponował bym korzeń obsadzić korzeń centralnie i kamienie pod lub z jednej strony lub korzeń z lewej strony i kamienie z prawej pod korzeniem lub całkiem z lewej pod nim. Jak już wspomniałem zależy od korzenia mnie najbardziej się podobają co maja dużo w różnych kierunkach łodygi. Po patrz na zdjęcia w necie lub u nas na forum innych akwariów i coś do głowy przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić sklep rośliny akwariowe, szybka wysyłka rośliny zabezpieczone przed upałem i mrozem. Sam zamawiałem w styczniu i porównując rośliny z miejscowego zoologa a ich to nie ma porównania ich szybko się przyjęły i pięknie rosną. Tylko ceny troszkę wysokie ale coś za coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...