Skocz do zawartości

[160 l] ...Wild Garden...


AquaMario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium:

 

Wymiary: 100 x 40 x 40 [160l]

Filtr: Tetra tec ex 700

Napowietrzanie: Tetra APS 150

Oświetlenie: 2 x 30 W (T8) (Juwel Day Lite i Warm Lite) 1 x 39 W (T5) Sylvania Grolux

Technologia CO2: komputer Weipro, butla ciśnieniowa 1,5 kg i test stały JBL

Podłoże: HS Aqua (na bazie torfu) (15 l - ok2 cm), żwir 4 mm, żwir 1 mm

Nawozy: PlantaActiv (mikro, makro, potas)

Pokarm: Tetra Min (płatki) , raz w tygodniu żywy

 

Rośliny:

Blyxa japonica

Microsorium Widelov green

Microsorium pteropus

Cryptocoryne wendti green

Cryptocoryne green crisped leaf

Bacopa monneri

Eleocharis Acicularis

Anubias sagitte

Anubias barteri nana

Echinodorus Apart

Echinodorus Blaheri

Rotala Rotundifolia

Mech taiwan moss

Mech stringy

Pistia rozetkowa

Limnobium rozłogowe

 

Obsada:

Neon Inessa 20 szt

Gurami Mozaikowy leerie 3+2 (chętnie 2 oddam)

Kosiarka 5 szt

Otosek 10 szt

Bocja pręgowana 2 szt

Kirys Juli 3 szt

 

 

Parametry wody:

Ph 6,8

KH 8

GH 9

No2 0

No3 6

 

Podmiany raz w tygodniu ok 30 %

Akwarium w miarę świeże więc na aktualizację zdjęć troszkę trzeba będzie poczekać.

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie krytyczne uwagi oraz sugestie :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super nie mam zastrzeżeń a to światło aparat podkreśla czy program a może świetlówki super efekt

Ten efekt daje oświetlenie nocne(Sylvania Grolux daje zielonkawo-niebieska poświatę), ale pewnie i za sprawa aparatu jest to jeszcze bardziej podkreślone.

 

Pozdrawiam

 

[edit]

 

Akwa bardzo ładne,ale bocji i kirysów za mało.

Jasna sprawa.

Marzy mi się stadko bocji minimum 6 sztuk, ale to raczej nie w akwarium o tym litrarzu, dlatego ten stan jaki jest to i tak myślę że duży kompromis :-)

 

Gost: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz oczekuje na zamówione rośliny:

Hedyotis Salzamani

Heniek duży (Hemianthus Micranthemoides)

Heniek mały (hemiantus callitrichoides)

 

ładnie wszystko rośnie, widać postępy ... dziś muszę przyciąć Ludwigię bo mi tafle przecina ;-)

Aktualizacja zdjęć w sobotę ... akurat będzie Dzień 20 od startu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja ... Dzień 20 od zalania baniaka.

Jeśli chodzi o rośliny to widać wzrost, część z nich jak: Bacopa Monneri, Aromatica, Ludwigia i Didiplis diandra już po przycince i porozsadzana na mniejsze sztuki, aby zagęścić(z tym, że ta ostatnia lekko brązowieje od spodu...brak światła w dolnych partiach?)Jeśli ten stan będzie się utrzymywał zostanie zmieniona na "dużego heńka".

Nie dojechała jedna z zamówionych roślin(hedyotis) więc pozostałych nie wkładałem...poczekam jeszcze trochę.

 

Kilka zdjęć w miarę możliwości czasowych będę dokładał następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta żabienica w lewym rogu nie urośnie zbyt wielka? Mam wrażenie, że nie pasuje do zbiornika.

 

Reszta BOSKA !

 

Co do żabienicy też się nad tym zastanawiam...rosła sobie spokojnie i póki nie zacząłem podawać CO2 wyglądała zupełnie "niegroźnie". Jednak teraz znacznie się rozrasta. Aktualnie jestem na etapie poszukiwań korzenia który zastąpi ten duży z lewej strony, więc jeśli dojdzie do jego zmiany, zmieni się i żabienica.

 

Bardzo fajnie wszystko się rozrasta, ten chyba mech z lewej strony miałeś fajnie wyeksponowany na pierwszych zdjęciach, dałbym go z powrotem bliżej środka. Akwarium wciąż rewelacja.

Pozdrawiam

Zgadza się, mech (nano moss) był bliżej środka, jednak tak jak teraz dużo bardziej mnie zadowala. Dzięki temu że jest bliżej szyby mogę wyeksponować podstawę korzenia.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj żabienice to Ci spłaci ładny korzonek - kiedyś jak miałem dwa wielkie zielska w moim 240 to za sadzonki brałem po 15 zeta, ty za swoją to byś mógł dużo więcej powiedzieć :)

A taka roślinka to dla wielu obiekt marzeń.

Póki co żabienica zostaje:) ... a dziś doszedł Hemmiantus ("Duży Heniek").

Wieczorem cotygodniowa podmiana wody i obsadzenie nowymi roślinami.

 

Zmiany zawsze są potrzebne.

Taki to już urok tego naszego hobby, że zmiany są nieuniknione:-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wklejam zdjęcia z dnia 50.

Akwarium nieco zarosło (zdjęcia robione przed przycięciem) i to będzie raczej ostatnia odsłona tego zbiornika w tej aranżacji.

Wybieram się na 5cio tygodniowy urlop a więc po powrocie co nieco się zmieni...w tym czasie rośliny będą spokojnie "pędzone"

na CO2 i będą miały "wolne" od moich łapsk w baniaku ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam zapytanie co do oswietlenia z pierwszego postu, zakupilem akwarium Brillux POWER 80 -112l, oswietlenie chcialbym wymienic na takie azeby wygladalo tak jak te kolegi AquaMario .

Moze mi ktos powiedziec jakie swietlowki kupic, jaki model itp? Jakiej barwy jest ta swietlowka SYLVANIA Grolux? Bede wdzieczny. Bardzo mi sie podoba jego zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po małym przemeblowaniu i rozroście roślin zbiornik w chwili obecnej prezentuje się tak jak na poniższym zdjęciu(wybaczcie jakość zdjęcia, jak mi przejdzie lenistwo złapię za aparat:)

Jeśli chodzi o obsadę to nie zmieniło się wiele.Doszło:

- 3 kirysy ( w sumie 4 sztuki)

- krewetki Red Cherry i Babaulti

Wciąż podejmuje próby co do zaaklimatyzowania się Małego Heńka ... jeśli ta nie przyniesie spodziewanych rezultatów, kolejnej nie będzie :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...