Jump to content

Żółta narośl na neonku

Recommended Posts

Cześć

Mam pewien drobny problemik z jednym z neonków. Swego czasu miał jakąś malutką kropeczkę. Takie wybrzuszenie. Po pewnym czasie zniknęło samo pozostawiając tylko po sobie ślad w postacie białego mikroskopijnego odbarwienia. Dzisiaj z rana na tym samym miejscu wyrosło coś, co przypomina guzka o niejednolitych kształtach jest to koloru żółtego. Mało tego na poprzek zaczynając od tego czegoś jest odbarwienie w postaci paska biegnącego do płetwy grzbietowej. Wczoraj tego jeszcze nie było. Inne rybki na razie bez objawów. Nie chcę niczego lać do akwarium gdyż kompletnie nie wiem, co to jest. Pleśniawka to to nie jest na 100%. Chora rybka nie daje oznak chorobowych. Pływa, je, goni inne.

Akwarium 60 litrów

Filtr EHEIM 2010

Temperatura stała 25°C

Woda podmieniana, co tydzień.

NO2, NH3 na zerowym poziomie. pH 7,2 – 7,5 w zależności od pory dnia. Wiadomo, że w nocy i rano może być większe.

Brak innych objawów chorobowych. Pozostali mieszkańcy zdrowi; 6 x otosek, 15x neon innesa , 4 krewetki amano i niezliczona ilość Helenek, ale tak myślę, że koło 20 będzie.

Próbowałem robić zdjęcie, ale nie da rady. Coś tu uchwyciło, ale nie za bardzo. Rybka jest zbyt szybka i za bardzo ruchliwa

Dołączona grafika

Możliwe że to przez jakiś uraz mechaniczny i coś się (uczepiło) rybki. Dobra by była opcja poddania kwarantannie (inny zbiornik). Jak wiadomo, żadne leki i lanie do zbiornika ogólnego nie są polecane, zaburzają całą równowagę biol. I jeśli, jak piszesz, inne rybki nie mają podobnych objawów, to polecam odłowienie i kąpiel neonki w zieleni malachitowej.

Pozdrawiam

Share

• Create New...