Skocz do zawartości

4x18W T8 jakie świetlówi??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar przerobić moja pokrywę 2x18 na 4x18 w akwarium 112l, waham się jednak nad doborem świetlówek. Interesują mnie takie, które:

- zapewnia rośliną bujny wzrost (będę podawał CO2)

- wyeksponują moje kolorowe rybki (kolory: czerwony, pomarańczowy, żółty, niebieski), oraz zieleń roślin

- ogólnie zapewnia kolor w akwarium raczej bardziej zimny niż ciepły, chodzi mi o to, by woda i dekoracje nie wydawały się zółte, jak ma to miejsce teraz przy warm lite bodajże w moim zbiorniku, a raczej żeby kolory były żywe, a poświata (kolor wody) może być lekko niebieski lub po prostu biały

 

Chciałbym tez, abyście w miarę możliwości podawali raczej tańsze modele świetlówek, zamienniki jakiś droższych akwarystycznych, gdyż jestem biednym studentem ;p

 

Ja sam zastanawiałem się nad zestawem:

- philips 865

- philips 840

- sylvania grolux

- i jeszcze jakaś

 

Nie znam się jednak za bardzo na świetlówkach i dlatego proszę Was o pomoc, nie wiem, czy wybrany przeze mnie zestaw będzie spełniał moje oczekiwania, jeśli tak, to czym ten zestaw uzupełnić, jeśli nie, to proszę o Wasze propozycje :) (wszystkie wymienione przeze mnie świetlówki na allegro kosztują mniej niż 25zl)

 

Korzystając z okazji chciałbym się przywitać na forum, gdyż jestem tu nowy :)

 

 

[EDIT] Nikt nie potrafi mi pomoc??;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...