Skocz do zawartości

Pierwsze Akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupiłem niedawno akwarium, jest używane, wymiary to około 60x30x30, jestem początkujący i kompletnie nic nie wiem... Znam podstawy, które doczytałem na tym forum. Chciałbym się zapytać po ilu dniach od nalania wody do akwarium można wsadzić tam rybki? I jakie rybki i roślinki byście proponowali, i w jakich ilościach ? Ile razy myć akwarium też chciałbym wiedzieć. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać po ilu dniach od nalania wody do akwarium można wsadzić tam rybki?

Minimum 2 tygodnie.

 

I jakie rybki i roślinki byście proponowali, i w jakich ilościach ?

Zależy co Ci się podoba.

Zaproponuje coś takiego:

Platka 1+3

Neon Innesa lub Neon Czarny lub Neon Czerwony lub Razbora Klinowa 10 sztuk

Kirysek Panda 6 sztuk

 

Ile razy myć akwarium też chciałbym wiedzieć.

Raz w tygodniu podmieniaj 10-20 % wody. Myj też wtedy filtr i w miarę potrzeby przecieraj szyby z glonów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie panowie powiedzieć ile mniej więcej ma litrów moje akwarium, bo ja się zabardzo nie orientuje. A i koleś w zoologicznym mówił że po 24 h od wstawienia wody do akwa, już można wstawić ryby i jak mam zamiar roślinki mieć, to żeby ze stawu czy z jakiejś rzeki wyrwać( To troche głupie, bo jak się dowiedziałem to każda roślinka ma inne wymagania ;O). A i jeszcze jedno. Nie kupowałem w zoologicznym kamieni, przywiozłem takie z działki o średnicy 3-4 cm, czy takie będą odpowiednie, i czy mam jeszcze coś z nimi zrobić przed włożeniem do akwarium, zresztą żwirek też mam, ale z zoologicznego jasny, czy taki nie będzie irytował ryb? Sory za tak dużo pytań, ale wiecie jak to jest jak się jest zielonym w jakimś temacie ;D Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie panowie powiedzieć ile mniej więcej ma litrów moje akwarium, bo ja się zabardzo nie orientuje. A i koleś w zoologicznym mówił że po 24 h od wstawienia wody do akwa, już można wstawić ryby i jak mam zamiar roślinki mieć, to żeby ze stawu czy z jakiejś rzeki wyrwać( To troche głupie, bo jak się dowiedziałem to każda roślinka ma inne wymagania ;O). A i jeszcze jedno. Nie kupowałem w zoologicznym kamieni, przywiozłem takie z działki o średnicy 3-4 cm, czy takie będą odpowiednie, i czy mam jeszcze coś z nimi zrobić przed włożeniem do akwarium, zresztą żwirek też mam, ale z zoologicznego jasny, czy taki nie będzie irytował ryb? Sory za tak dużo pytań, ale wiecie jak to jest jak się jest zielonym w jakimś temacie ;D Pozdro.

Bardzo dobrze że teraz zadajesz pytania a nie po. Od tego jest forum. Po pierwsze nie słuchaj co gadają w zoolku. Nigdy nie wiadomo na kogo trafisz. U mnie w jednym szefem jest moderator forum krewetkowego a w drugim są sami nic niewiedzący o akwarystyce sprzedawcy.

24h to woda musi od stać przed zalaniem akwarium żeby pozbyć się nieporządnych chemikaliów. Żeby wpuścić ryby pierw akwarium musi dojrzeć.

Rośliny z rzeki i ze stawu mogą mieć zarazki, choroby i nie pożądanych gości. Trzeba je pierw odkazić. Ale i tak na późną jesień zgniją bo są tak przystosowane by przeżyć zimę oraz to że są to rośliny oczywiście krajowe więc wód chłodnych a w akwarium jest zazwyczaj woda ciepła.

Co do kamieni zrób test z octem by sprawdzić czy nie będą zatwardzać wodę.

Jasny żwir nie wygląda zbyt dobrze, nie widać dobrze ryb i faktycznie ryby mogą być zestresowane przez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie panowie powiedzieć ile mniej więcej ma litrów moje akwarium, bo ja się zabardzo nie orientuje. A i koleś w zoologicznym mówił że po 24 h od wstawienia wody do akwa, już można wstawić ryby i jak mam zamiar roślinki mieć, to żeby ze stawu czy z jakiejś rzeki wyrwać( To troche głupie, bo jak się dowiedziałem to każda roślinka ma inne wymagania ;O). A i jeszcze jedno. Nie kupowałem w zoologicznym kamieni, przywiozłem takie z działki o średnicy 3-4 cm, czy takie będą odpowiednie, i czy mam jeszcze coś z nimi zrobić przed włożeniem do akwarium, zresztą żwirek też mam, ale z zoologicznego jasny, czy taki nie będzie irytował ryb? Sory za tak dużo pytań, ale wiecie jak to jest jak się jest zielonym w jakimś temacie ;D Pozdro.

Bardzo dobrze że teraz zadajesz pytania a nie po. Od tego jest forum. Po pierwsze nie słuchaj co gadają w zoolku. Nigdy nie wiadomo na kogo trafisz. U mnie w jednym szefem jest moderator forum krewetkowego a w drugim są sami nic niewiedzący o akwarystyce sprzedawcy.

24h to woda musi od stać przed zalaniem akwarium żeby pozbyć się nieporządnych chemikaliów. Żeby wpuścić ryby pierw akwarium musi dojrzeć.

Rośliny z rzeki i ze stawu mogą mieć zarazki, choroby i nie pożądanych gości. Trzeba je pierw odkazić. Ale i tak na późną jesień zgniją bo są tak przystosowane by przeżyć zimę oraz to że są to rośliny oczywiście krajowe więc wód chłodnych a w akwarium jest zazwyczaj woda ciepła.

Co do kamieni zrób test z octem by sprawdzić czy nie będą zatwardzać wodę.

Jasny żwir nie wygląda zbyt dobrze, nie widać dobrze ryb i faktycznie ryby mogą być zestresowane przez niego.

A jak zrobić ten test z octem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na pewno tego nie kupisz? Allegro nie oznacza od razu że przedmiot który kupiłeś jest niekompletny czy nie działa(w przypadku żwirku to chyba nic sie nie stanie;p) osobiście kupiłem akwarium na allegro i przyszło(UWAGA) w całości!!!!!!(tez byłem zszokowany)

Ps. jesli chcesz moge ci polecic kilka dobrych sklepów z allegro a jeśli sie juz tak bardzo boisz to zamów w sklepie rośliny akwariowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...