Jump to content

Wybór akwarium


Recommended Posts

Samo szkło jest odpowiednie. Pytanie jakie chcesz mieć akwarium. Roślinne, ogólne, BW, Tanganika itp. Pytam bo jak chcesz mieć roślinne to oświetlenie w pokrywie jest za małe i nie opłaca się je kupować no chyba ze do przerobienia. Jak nie będzie roślinne tylko z niewymagającymi roślinami lub z ich brakiem to pokrywa może być.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli coś padnie w środku to można kupić już nowo ;)

Średnio ogarnięta osoba, która sama potrafiłaby zmienić statecznik, wymontuje go też z takiej pokrywy. Ona nie jest z tytanu, tylko z plastiku który łatwo rozciąć a później poskładać jeśli jest taka konieczność. :P
Link to comment
Share on other sites

No tak ale w pokrywach diversa wtopione są 2 bolce na bokach osłony. Jest za mało miejsca żeby je przeciąć i majo one średnice około 1cm, przy probie wyrwania tych bolców pokrywa pęka. Próbowałem już nawet te bolce przewiercić i nic.

Link to comment
Share on other sites

Rafi ma rację zastanów się jakie ryby chcesz mieć w środku a później dobierz do tego szkło. Pamiętaj tylko żeby nie oszczędzać na filtrze do akwarium. Oczywiście wszystko trzeba robić z głową... Aha jeżeli to ma być twoje pierwsze akwarium to poczytaj jak się za to zabrać. Bo w zoologicznym takie rzeczy ci nagadają że co tydzień będziesz kupował nowe ryby i litry środków akwarystycznych :)

życzę powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Zależy mi na dobrym dojściu do statecznika a nie jak w pokrywach firmy Diversa pokrywy według mnie są jednorazowe, jeżeli coś padnie w środku to można kupić już nowo ;) A może coś takiego http://allegro.pl/aquael-akwarium-prost ... 80100.html tylko nie wiem jaki tam jest dostęp do statecznika.

Nie miałem takiej pokrywy,ale chociażby ze względu na litraż to akwarium było by lepsze.

Link to comment
Share on other sites

A może ktoś się domyśla jakie dojście jest do statecznika w tej pokrywie? może naciska się te 2 bolce i wyskakuje osłona na statecznik?Nie jest to moje pierwsze akwarium, mam zamiar wpuścić tam gupiki.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...