Skocz do zawartości

Akwarium 250l i jaki kubelek?


Mati43
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam długo i wszędzie ale każdy mówi inaczej wiadomo każdy chwali swój i swoj chce sprzedać(sklepy).

 

Byłem w kilkunastu sklepach akwa i niestety nic konkretnego się nie dowiedzialem. W jednym sklepie mówią TETRA 700 będzie nawet za duży do 250 jedni że za malo i tetra 1200 a w innych sklepach że tetra 1200 to badziew i slaby że SUN SUN HW będzie odpowiedni. Tlumacze że mam SS HW 302 i się nie nadaje to oni swoje.....

Niestety pomimo opróżnieniu i ozamienianiu wkładów nic nie daje. Filtr daje dosyć dobrym strumieniem(deszczewonica) ale jakoś ta woda nie bardzo jest.

 

Szukam więc filterka do 300zł maks. Co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.

Do tego filtra który masz dokup Unimax 250 chodzą w cenach 250 zł,czasem można kopić taniej na allegro.I myślę ze te dwa filierki dadzą rade na twoje akwarium.Ja w swoim 200 l akwarium używam dwa unimax 250 jeden kupiłem za 190 zł z gwarancja na 24 miesiące drugi kupiłem za 160.Woda w akwarium kryształ.A naprawdę ten filierek jest bardzo dobry,tani,niezawodny i bardzo cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlumacze że mam SS HW 302 i się nie nadaje to oni swoje.....

Ja mam hw 303 i jakoś nie narzekam zdaje egzamin w 100% .

Niestety pomimo opróżnieniu i ozamienianiu wkładów nic nie daje. Filtr daje dosyć dobrym strumieniem(deszczewonica) ale jakoś ta woda nie bardzo jest.

Nie wiem jakie ty masz wkłady filtracyjne ale u mnie jest ceramika , kermazyt i węgiel , woda jest czysta jak łza .

Więc po co przepłacać za jakieś markowe filtry ?

Poczytaj inne posty na temat tych filtrów , bo nie ma sensu się rozpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda jest żółtawa, mimo czyszczenia nic to nie daje. Dno robi się żółtawe po wylaniu okolo 50l i wlaniu czystej dno robi się znowu czyste. W wężach mam osad i także czyścilem. HW 302 używalem w 126l i tam działał świetnie ale to 2x mniejszy zbiornik. jeśli chodzi o awaryjność itp. to hw 302 PRACOWAL ROK BEZ problemu i woda czysta, stal 1m od łóżka i zero halasu.

 

Co do 303 różni sie tylko mocą ale też nie dużo.

Chodzi mi o dobry ydajny filterek do no maks 350zl ale żeby byl w miare energooszczedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 303 różni sie tylko mocą ale też nie dużo.

Różni się wielkością, 303 ma gdzieś około 3x więcej miejsca na wkłady, więc i przynajmniej 3x większą wydajność filtracyjną, tak przynajmniej wynika z opisów.

Chodzi mi o dobry ydajny filterek do no maks 350zl ale żeby byl w miare energooszczedny.

Kup sobie coś markowego, jak masz kasę to polecam, ale jak chodzi o energooszczędność, różnicy na rachunku i tak nie zauważysz. Tyle ile zużywają filtry, to śmieszne kwoty, mniejsze niż różnice na rachunkach między poszczególnymi miesiącami. Żadna oszczędność, za prawidłowe oświetlenie i ogrzewanie do takiego baniaka zapłacisz miesięcznie kilkukrotnie więcej niż za filtr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na zdjęciach wygladaja identycznie a tylko mocą 302-18Watt, 303-35watt i 304-55watt wiec już sam nie wiem. Mam sporo innych wydatkow i niestety nie moge pozwolić sobie na nic droższego jak 350zl. Czytając fora o tetra o taki chciałem i w 350 zmieszcze się w tetrze 1200 to znowu opinie sa marne.... Znajomy ma hw 303 2lata i jest bardzo zadowolony i faktycznie woda krysztal. Ma 200l. za 303 trzeba dać 190zł czy moze lepiej dolozyc do 304a ta 100zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium 260l mam jbl-a e900 i tego polecam są tam 4 kosze dzięki którym możesz zrobić odpowiednią kombinację złoża.

U mnie jest od dołu ceramika,kermazyt reszta to orygilanle gąbki i wata pod pierwszym koszem,woda super czysta.

Plusem jest że możesz regulować przepływ wody i nie czyścisz go częściej niż pół roku w zależności od tego co masz w środku przy wacie raczej częściej trzeba to robić.

Cena też graniczy z Twoimi możliwościami,widziałem taki filtr za 325 zł to niewiele więcej ale masz tu markowy i dobry sprzęt.

Osobiście nie zamienił bym go na żaden może tylko poza eheimem ale to raczej najwyższa i najdroższa półka.

Moc-15 wat

Przepływ-900l/h

Kosze-3x1,2l,1 x1,1l

Pojemność ogólna-7,6l-spokojnie da sobie radę w Twoim akwarium.

Bardzo łatwa obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ten HW302 tak czy siak zostaje?

 

303, a już w szczególności 304 to filtry większe od JBL e900.

304 to na tyle duży filtr, że sam powinien sobie dać radę w 500l, a nie 250l, ale przy tych wydajnościach, nie zauważysz różnicy między dokupieniem 302, 303, a 304... Te dwa ostatnie dadzą sobie radę nawet same.

 

Na Twoim miejscu, mimo całej sympatii do chińczyków brałbym ten JBL.

Wersje tańsze też oczywiście się sprawdzą, ale z tym budżetem lepiej iść w coś lepszego i pewniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej stronki mogę polecić nasz polski filierek unimax 250,naprawdę niezawodny,cichy, jedynie 11 w mocy 3 lata gwarancji 4 pojemniki na wkłady.

Tak jak pisałem ja go używam i jestem bardzo zadowolony.

Tu masz linka do tego filierka : http://allegro.pl/aquael-unimax-250-fil ... 11849.html.

Pozdrawiam Duchu.

Ps. Ja również kiedyś zastanawiałem się nad filtrem,dużo czytałem,analizowałem i doszedłem do wniosku ze unimax będzie naj lepszy.Miałem 6 lat inny filierek tej marki ani razu nie miałem z nim problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303-35watt a 304 55watt różnica jest.

Teraz tak myśle aby zostawić jednak 302 ale to się mija z celem miec HW 302 i HW 303 lepiej jeden 304.

 

Co do JBL może uda mi się kupić w niemczech. Jakis czas temu widzialem za 89e z różnymi dodatkami typu przedlużki kilka deszczownic. Bede jechał za jakiś czas i zobacze.

oszczędzam nie oszczędzam chodzi o to aby dawal rade a 80-100zł różnicy aż wielkiej mi nie robi.

Jeśli dla przykladu mam wydać 250zł za filtr który spelni tą samą role co filtr za 400zł to oczywiście wybrałbym tanszy. Dlatego mam mieszane uczucia co do HW z tego powodu że ten mój nie daje rady. Jak kupowalem to z myślą o wiekszym zbiorniku i sprzedawca mi polecił właśnie ten model HW302 i jego słowa brzmiały: Do 250l spokojnie wystarczy HW 302 na 100% nawet 300l będzie dawal rade.

 

 

 

Dumałem całą noc w pracy i......... Jeśli nie znajde wniemczech JBL-1500 w przystępnej cenie to biore HW tylko teraz pytanie, czy jest spora różnica między:

-HW 302 a HW 303

-HW 303 a HW 304

 

55Wat to sporo ale jesli będzie lepiej filtrował od 303 to bym go wzial. szukalem też jak obliczyć zużycie prądu ale kiepsko mi to szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumałem całą noc w pracy i......... Jeśli nie znajde wniemczech JBL-1500 w przystępnej cenie to biore HW tylko teraz pytanie, czy jest spora różnica między:

-HW 302 a HW 303

-HW 303 a HW 304

 

55Wat to sporo ale jesli będzie lepiej filtrował od 303 to bym go wzial. szukalem też jak obliczyć zużycie prądu ale kiepsko mi to szło.

Jezeli chodzi o JBL-a to jest teraz nowa seria energooszczędna np.http://allegro.pl/filtr-jbl-cristal-profi-e1501-mega-zestaw-i1723162236.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam HW-302 w 340l i tragedii nie ma. Ale akwarium ma niewielką obsadę.

Hw-302? To trafił Ci się mega wydajny bo u mnie w 250-tce ledwo daje rade. Tz dziala to tak.

Dziś woda jest wmiare czysta.. jutro brudna tz ciemna brązowata, pojutrze znowu czyściejsza.. i tak w koło macieja. Nie powiem bo przepływ ma spory tz mam wode okolo 5mm ponizej szkła deszczownica jest jakies 5cm ponizej tafli skierowana prosto na szkło i tafla faluje dość mocno. Natomiast nie wyrabia. Czytam i czytam i coaz mniej wiem.

 

 

Ten JBL to troszke za wysoka cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam HW-302 w 340l i tragedii nie ma. Ale akwarium ma niewielką obsadę.

Hw-302? To trafił Ci się mega wydajny bo u mnie w 250-tce ledwo daje rade. Tz dziala to tak.
Przy filtracji biologicznej, to pogrubione to klucz. Filtr musi sobie radzić z przerabianiem związków azotu którego głównym producentem w akwarium są... ryby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśłalem o hw 303 lub 304 bez UV bo mam osobno. Skłanialbym się pod 304

 

 

JBL e900 t o ten chodzi? http://allegro.pl/filtr-jbl-cristalprof ... 67778.html

Nie rozumię po co jest drążony temat skoro chciałeś do 300 zł a sam znalazłeś o wiele tańszy filtr.

Bierz tego jbl-a to dobry wybór kwestia jeszcze dobrania złoża filtracyjnego do obsady zależy co masz i ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz gościu JBL

 

Ja teraz przymierzam się z 112 do 240/280L i też dużo czytałem dumałem. I biorę JBL 901 + z starego akwa bez wkładu sama gąbka będzie mechanicznie czyścił "Turbo Filter 650"

 

JBL 901 powinien miej energii szamać i mieć już te uszczelki i wszystkie szpargały.

 

Mieścisz się w 300 PLN

 

Ja planuje tu

 

http://www.akwarystyczny24.pl/cristalprofi-greenline-e901-filtr-zewnetrzny-akwarium-300l-p-2070.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...szkoda sie rozwodzić nad tematem. prosze o niezamykanie tematu ponieważ 1-5 sierpnia zakupie filtr. Wybor padł ja JBL-a 1500. Wydaje mi się że jednak dołoże grosza i kupie zamiast 900 1500. cena okolo 400pln za ten energooszczędny 439zl.

Teraz pytanie.

 

Mam akwa jeszcze 112l i tam filtr kaskadowy tylko i wyłącznie z gabką i woda kryształ. Może póki co wsadzic do kubła samą gąbke? bez tych wkładów? czy ta biologia jest konieczność?

 

 

PS: obsada to 6x gubik endlera,1x bojownik,2x sumy takie kropkowane z wasami dennne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...