Skocz do zawartości

Ampularia-Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem jakiś 1 tyg temu ampularie i mam pytanie ile mogą się nie ruszać ani nic po wsadzeniu do akwarium I mi się nie podoba się ślimaczek dam zdjęcia może wy ocenicie czy one żyją czy czekać aż zaczną się ruszać itp kupiłem inna odmianę wpustnikiem do akwarium to mi po szybach łażą a te wcześniej nie

Ludzie co z Wami się dzisiaj dzieje

moRZe - 1. «rozległy obszar słonej wody; też: wielkie jezioro o znacznym zasoleniu wód»

2. «bardzo duża ilość czegoś»

moŻe -1. «partykuła nadająca wypowiedzi odcień przypuszczenia, wahania, osłabienia kategoryczności, np. Zadzwoń do niej, może już wróciła.»

2. «partykuła poprzedzająca określenie liczby lub ilości czegoś, komunikująca, że jest ono przybliżone, np. Byłam w Krakowie może pięć razy w życiu.»

3. «partykuła używana w zdaniach wyrażających propozycję, prośbę, radę lub polecenie, świadczy o grzeczności lub uprzejmości mówiącego w stosunku do rozmówcy, np. Zaczekaj może jeszcze kilka dni.»

4. «partykuła używana wówczas, gdy mówiący nie chce udzielić jednoznacznej odpowiedzi, np. Zdążysz to zrobić do jutra? - Może.»

Sens reszty Twojej wypowiedzi też nie jest do końca jasny - jano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie bardzo mi się nie podoba. Miałam ampularie, które rozmnażały się na potęgę, widziałam także, nie u siebie, ale chore ampularie, ale czegoś takiego nigdy... Z ciała wyrastają jakieś włoski, pierwsze co pomyślałam, to to, że ten ślimak... spleśniał :shock: Ale że jest to nie możliwe, bo widać jego nogę, to można sugerować, że to jakość zdjęcia. Czy widziałeś może, czy ślimaki wzajemnie kopulowały? U mnie samica potrafiła przeleżeć tak dwa dni, po czym wszystko było normalnie, i kilka dni potem złożyła kokon z jajeczkami na pokrywie. Może źle przeprowadziłeś aklimatyzację? Ślimaki też są wrażliwe, zwłaszcza ampularie.

 

PS. Przyjrzyj się samemu czubkowi ślimaczej skorupy, zobacz, czy nie ma tam dziur, przebarwień etc, mogłoby to wskazywać na odwapnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam do 2-3 tyg. może będą się ruszały ja tez nigdy tego nie widziałem kupiłem 2 młode zółte i paczę żeby mi za pokrywę nie wyszły takie żywe są a te brązowe w ogule się nie ruszają wiem ze zółte już jajeczka będą składać bo mi na butelce złożyła troszkę mam nadziej ze szybko będą się rozmazały się

Kolejne morze zamiast może i będą ostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...