Jump to content

Może być taka obsada dla akwa 72l?

Yorkowa2108
 Share

Recommended Posts

3 gupiki

10 neonów inessa

3 platki

harem (1+2) bojownika

Kirysków ani Prętników karłowatych nie mogę mieć. Kirysków bo mam za mało miejsca na dnie, a one są stadne, a prętników bo w żadnym sklepie nie widziałam nawet w Toruniu.

I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Od wczoraj mi akwa dojrzewa. Korzeń kupiłam i muszę go mieć przyciśnięty kamieniem bo inaczej by mi pływał. Kiedy (mniej więcej) przestanie mi pływać jak wezmę kamień?

Korzeń kupiłam i muszę go mieć przyciśnięty kamieniem bo inaczej by mi pływał. Kiedy (mniej więcej) przestanie mi pływać jak wezmę kamień?

Jak przestanie się unosić to tak.

Co do obsady. Zdecyduj się na jedne gatunek piękniczek. Zakładają że masz 3 haremowe ryby (czyli 1+3 szt.) to wychodzi aż 12 ryb haremowych. Weź harem platek i bojków bo bojki mogą (przypominam mogą ale nie muszą) zaatakować długopłetwe gupiki. Możesz zwiększyć liczbę neonków jak będzie tak mało ryb.

Czyli:

- neon Innesa - 16 szt.

- bojownik syjamski - 1+3 szt.

- zmienniak plamisty - 1+3 szt.

A moim zdaniem, jak nic nie będzie na dno, to i ta obsada ok, a i nadmiarem narybku zajmą się bojki.

Korzeń przestanie wypływać jak mu się odwidzi. Dzień, tydzień, miesiąc, pół roku, nie da się z góry założyć ile to potrwa.

Fakt , korzenie tak mają.

Co do gupików to bym z nich zrezygnowała. U mnie Bojki terroryzowały je tak, że musiałam oddzielić rybki z postrzępionymi płetwami.

Rafi chyba się machnął po prostu, chodziło ze bojki atakują gupiki.

Weź harem platek i bojków bo gupiki mogą (przypominam mogą ale nie muszą) zaatakować długopłetwe gupiki.

Możesz mi wytłumaczyć o co w tym stwierdzeniu chodzi?

Rafi chyba się machnął po prostu, chodziło ze bojki atakują gupiki.

Fakt sorry już poprawiam.

• 2 weeks later...

Bojowniki i gupiki odpada proponuję obsadę - Bojownik 1 +3, neon zielony lub inessa 12, cierniooczek kuhla 6 szt ostatecznie parka Proporczykowców z Kap lopez lub nigeryjskich.

Bojownik i proporczyki ? Jesteś pewien tego rozwiązania ?

Odpada ze względu litrażowego ale jakby było większe akwarium to czemu nie?