Skocz do zawartości

Może być taka obsada dla akwa 72l?


Yorkowa2108
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 gupiki

10 neonów inessa

3 platki

harem (1+2) bojownika

Kirysków ani Prętników karłowatych nie mogę mieć. Kirysków bo mam za mało miejsca na dnie, a one są stadne, a prętników bo w żadnym sklepie nie widziałam nawet w Toruniu.

I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Od wczoraj mi akwa dojrzewa. Korzeń kupiłam i muszę go mieć przyciśnięty kamieniem bo inaczej by mi pływał. Kiedy (mniej więcej) przestanie mi pływać jak wezmę kamień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń kupiłam i muszę go mieć przyciśnięty kamieniem bo inaczej by mi pływał. Kiedy (mniej więcej) przestanie mi pływać jak wezmę kamień?

Jak przestanie się unosić to tak.

 

Co do obsady. Zdecyduj się na jedne gatunek piękniczek. Zakładają że masz 3 haremowe ryby (czyli 1+3 szt.) to wychodzi aż 12 ryb haremowych. Weź harem platek i bojków bo bojki mogą (przypominam mogą ale nie muszą) zaatakować długopłetwe gupiki. Możesz zwiększyć liczbę neonków jak będzie tak mało ryb.

Czyli:

- neon Innesa - 16 szt.

- bojownik syjamski - 1+3 szt.

- zmienniak plamisty - 1+3 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt , korzenie tak mają.

Co do gupików to bym z nich zrezygnowała. U mnie Bojki terroryzowały je tak, że musiałam oddzielić rybki z postrzępionymi płetwami.

Rafi chyba się machnął po prostu, chodziło ze bojki atakują gupiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bojowniki i gupiki odpada proponuję obsadę - Bojownik 1 +3, neon zielony lub inessa 12, cierniooczek kuhla 6 szt ostatecznie parka Proporczykowców z Kap lopez lub nigeryjskich.

Bojownik i proporczyki ? Jesteś pewien tego rozwiązania ?

Odpada ze względu litrażowego ale jakby było większe akwarium to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...