Jump to content

Zdychanie Rybek. Akwarium 52litry.

Recommended Posts

Mam parę pytań dotyczących do ryb. Miałam wiele lat temu akwarium mała byłam, lecz zostalo zlikwidowane , i teraz zamierzałam wrócić. Nie za bardzo pamiętam wszystko co powinno sie znajdować i jak ma to wszystko wyglądać.

Zaczniemy od tego że kupiłam Filtr Turbo N 550. z wkładem jak wata , zamiast gąbka. Używam jedzenia : mrożona ochotka w kostkach ile sie daje jej wogóle? Tetra Rubin w granulkach i drugiej tetry nie pamietam jak sie nazywa ale w kazdym bądź razie platki.

jak może ktoś to niech mi napisze ile sie daje mniej wiecej i ile razy na dzien. Najgorszy problem jest w wodzie. Nie sprawdzałam wogóle ile zawartości chloru w niej jest , i jak mnie nie bylo 3 dni woda zostala wymieniona cala na surową nie ustaną , z tekstem ze byla brudna ;/ . Miałam w tym akwarium 4 neony , 3 molinezje , 3 gupiki , 3 gurami , 4 skalary , bojownika i 2 bojowniczki , zabe , malego glonojada, 3 mieczyki , i tyle , te ryby zostały kupowane stopniowo jak inne zaczely wymierac . Teraz tak woda co 3 dni jest autetynie bardzo brudna , wręcz zielona , i ciekawi mnie to od czego to sie moze robic , przy rogach akwarium wystapuje piana , nie pamietam jak wyglada ikra i ile ona dojrzewa. I jakaś ryba z dnia na dzien zdycha pokoleji . Jest podgryziona na ogonach i płetwach , albo bez oka , albo poprostu widac jak ona pada powoli , i tak na prawde niewiem czy powodem nie jest bojownik , albo bojowniczki. Jedna ryba zauwazylam ze ma czerwone podbrzusze . Najpierw padł mi samiec guramina , potem samiec molinezji byl bez oka ;// . ale do bylo w jakims przeciagu czasu ze co jakis czas mi padaly, a teraz od 3 dni 3 ryby poszly , jeden skalar mlody , gupik samica , i dzisiaj mieczyk samiec . Wiec w akwarium jak mam je od miesiaca to zostalo mi ryb 3 skalary , 2 mieczyki , 2 gupiki , glonojad, 3 bojowniki , 1 gurami, zaba 1 molinezja, i to tyle , dzisiaj do ustanej wody oddzielilam 3 bojowniki , i dawalam non stop od 4 dni ochotke mrozana , wiec teraz zaczne dawac suche . Co mam zrobic zeby ryby mi nie zdychaly , roslina nie zolkla , woda byla czysta i nie brudzila sie przy filtrze co 3 dni , jakich srodkow uzywac , o co wogole jeszcze zadbac i co moze byc powodem tego wszystkiego. Od czego to zależy . Prosze o jak najszybsza odpowiedz , bo niewiem co z tym dalej zrobić .

Nie kupuje sie czegoś o czym nie ma sie zielonego pojęcia. Ryby które masz (czy miałaś) są fatalnie dobrane. I nawet ktoś kto się na rybach nie zna to od razu zauważy że tych ryb jest tam masa. Czemu ryby zdychają? Hmm powiem tyle że "podejrzewam" że osoba która nie wie jak karmić ryby nie wie też jak je utrzymać.

Wody nie wymienia się całej tylko podmienia jakieś 30% co tydzień/dwa. Obsade trzeba zredukować, najlepiej zostaw 1+2 bojowniki. A reszte oddaj. Akwarium jest na 100% niedojrzałe i nie dziw sie że ryby zdychają. Poczytaj o równowadze biologicznej. A ta piana to pewnie gniazdo bojownika, co nie znaczy ze jest tam jakaś ikra.

Share

• Create New...