Skocz do zawartości

Obsada do 140l


magd0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, do malawi mniej więcej wiem.

A teraz jakbym jednak nie chciała biotopu, to jaką obsadę mogę mieć.

Może być np:

harem bojownika

parka Ramirezek

parka gurami

jakiś zbroinik

parka skalara

i np 30-40 razbór klinowych czy innych

do tego krewetki / otoski / kiryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chciałabyś malawi... Kombinacji jest dużo ;)

Ta, co podałaś to przysłowiowa zupa rybna. Za dużo, przerybienie, choroby, tłok, karłowacenie. To efekty za dużych ryb do za małego akwarium. Ja dałabym tutaj może... neonki innesy (ze 30) + harem prętnika karłowatego, na dno albo kiryski pandy (12), albo otoski (10), albo kiryski panda (10) plus zbrojnik niebieski, albo druga propozycja: żyworódki ;) 4 haremy platki i ze trzy haremy gupika. Do tego na dno otoski (10), albo kiryski pandy (12), albo 6 kirysków pand i zbrojnik niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak:

ławica (nie neony) 30-40szt

Na dno: Zbroinik i tak jak napisałaś otoski/kiryski 10szt

Prętnik karłowaty harem

i do tego jakieś rybki które wymieniłam? Np. jeszcze jakaś parka czy harem. Żyworódek też nie, gdyż szybko się rozmnażają. Miałam gupiki, a potem gdy się rozmnożyły nie miałam co z nimi zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz neonów, więc może ławica razbor galaxy (20 sztuk), albo microrazbor (40). Do każdej z propozycji właśnie ekipa sprzątająca z wyżej wymienionych i na naprzykład układ 2+5 prętnika morelowego. A jeśli nie chcesz, żeby Ci się rozmnożyły, to kup same, kolorowe, piękne samce. (chodzi mi teraz o żyworódki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magd0s, zdecyduj się. Podaliśmy tutaj nawet dużo propozycji. Nie będziemy wypisywali wszystkich, bo jest ich dużo. Wejdź na stronę http://www.superakwarium.pl i tam weź "encyklopedia ryb". Znajdziesz tam naprawdę dużo gatunków. Może spodoba Ci się kilka, więc napiszesz je tutaj i wtedy ocenimy, czy nie będzie mieszaniny biotopów. ;) Przejrzyj ją dokładnie, wypisz sobie gatunki, które Ci się podobają. Poza tym, forum jest ciągle obsypywane pytaniami o obsadę. Jestem pewna, że znajdziesz swój litraż. To nie gryzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...