Skocz do zawartości

sposoby na porysowane akwa


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da rady (z tego co wiem) naprawić uszkodzonego szkła. Oprócz metody niżej :D

spuścić wodę -> obrócić akwarium tyłem na przód (dotyczy prostokątnych akwa) -> zalać wodą

Ja mam bardzo porysowane szkło. I wiesz co - nauczyłem się nie patrzeć na zewnętrzną cześć akwarium - szkło, tylko na wnętrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, liczyłem że są jakieś papiery ścierne do szkła czy coś takiego. Słyszałem też kiedyś o jakimś chlorku ??? sodu czy innej chemii (zawsze tylko zaliczałem:P)

 

rysy są bardzo ale to bardzo delikatne... Ale jak się robi zielono na szybach to w tych ryskach się gromadzi glon i nie da się tego wyczyścić - wtedy się robi masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są preparaty do usuwania rys w szkle np. http://allegro.pl/zestaw-do-polerowania-szkla-usuwa-idealnie-rysy-i1721062917.html, na wyświetlaczu od telefonu działa super. Nie wiem czy jest to bezpieczne w akwarium, prawdopodobnie wpływa na parametry wody.

 

Edit: Patent z obróceniem akwarium ma taką jedną wadę, jest jednorazowy ;) . No i wiąże się to raczej z restartem, bo 1 plan trzeba przenosić na miejsce 3 planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z obróceniem akwarium ma taką jedną wadę, jest jednorazowy ;) . No i wiąże się to raczej z restartem, bo 1 plan trzeba przenosić na miejsce 3 planu.

Zgadza się... Ja na szczęście nie używam czyścika bo też mam małe dzieci i przewidziałem że mógłby być z tego dramat, ale ciężko by było nawet odwrócić akwa "tył na przód". Mam zrobioną pokrywę ze spienionego PCV więc i pokrywę trzeba by dostosować do takiego rozwiązania. Nawet przy oryginalnej pokrywie byłoby ciężko karmić ryby, a co dopiero czyścić akwarium i przycinać rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest jakaś super głęboka to załatwisz sprawę tlenkiem ceru. To jest puder polerski do szkła. Czytałem ze czyścili OW .

Kilka chwil i filcem z tym tlenkiem usunie ten problem.

Rysa będzie grubsza też się uda, kwestia czasu i samozaparcia.

Kosztuje parę złotych wiec nie jest to droga impreza, szczegóły na Alledrogo .

 

Dokładna nazwa tlenek ceru lub cerox

 

dla ułatwienia

http://allegro.pl/listing/search.php?sg ... lenek+ceru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, sam miałem profil, początkowo wypukła szyba była fajna... a później tak mi przeszkadzała że skończyła jako tylna szyba. ;)

No dokładnie, też obróciłem mój profil do tyłu w tarliskowym dla bojów... Akwa proste rządzi! ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie żaden środek nie zrobi tak aby nie było śladu po rysie. Każdy środek zapełni dziurę, ale czy da taką samą przeźroczystość?? Według mnie NIE.

Według mnie te preparaty są tak samo "dobre" jak kredka świecowa z MANGO do usuwania zarysowań na lakierze samochodu.

Wiem że są szpece co naprawiają szyby samochodowe. Dokładnie mówiąc uzupełniają odpryski ale i tak jest po tym ślad, tyle że auto z taką szybą przegląd przejdzie. Podobnie będzie w tym wypadku..

 

Jak ktoś kupi ten wynalazek proponuje zrobić jakiś test na kawałku innej szyby z drobnymi rysami i głębszymi. A następnie wrzucić opis doświadczenia i fotki na forum...

 

Sławek121 u ciebie fajny mroczny klimat oddało by akwarium po obróceniu ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie żaden środek nie zrobi tak aby nie było śladu po rysie. Każdy środek zapełni dziurę, ale czy da taką samą przeźroczystość?? Według mnie NIE.

Według mnie te preparaty są tak samo "dobre" jak kredka świecowa z MANGO do usuwania zarysowań na lakierze samochodu.

Wiem że są szpece co naprawiają szyby samochodowe. Dokładnie mówiąc uzupełniają odpryski ale i tak jest po tym ślad, tyle że auto z taką szybą przegląd przejdzie. Podobnie będzie w tym wypadku..

 

Jak ktoś kupi ten wynalazek proponuje zrobić jakiś test na kawałku innej szyby z drobnymi rysami i głębszymi. A następnie wrzucić opis doświadczenia i fotki na forum...

 

Sławek121 u ciebie fajny mroczny klimat oddało by akwarium po obróceniu ^^

Właśnie i tu się mylisz wystarczy sobie wpisać w szukajke googel ,,tlenek ceru szlifowanie akwarium ,, na kilku forach opisują ludzie swoje sukcesy w załatwieniu rys tym środkiem .

 

Jeden z linków http://forum.fordclubpolska.org/archive ... 99172.html

:arrow: A jeżeli Pappa2 porównuje to do ,,kredki świecowej z mango,, powiem tak ze tlenek ceru to ścierniwo polerskie a nie żaden cud wypełniacz :lol:

 

Temat zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...