Skocz do zawartości

Dobry filtr do 60L


akiwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,zamówiłam sobie akwarium o pojemności 60L,chciałabym ,żeby jakiś ekspert doradził mi jaki jest dobry oraz dość tani filtr ?Na allegro jest ich pełno ,ale ja kompletnie nie wiem,który będzie dobry.Pieniądze wydać łatwo,gorzej zarobić )Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fany mają regulację.

 

Pomijam już że kaskada ma x razy więcej miejsca na wkłady niż najdroższy fan ale:

- Fan1 jest po prostu mały, bardzo mała powierzchnia filtracyjna, do małej obsady bez szaleństw...

- Są lepsze filtry wewnętrzne, z możliwością dania dużo większej ilości wkładów np. seria turbo/circulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, powierzchnia filtracyjna mała, ale nie każdy jest gotów do cięcia swojej pokrywy ( o ile ją ma, a większość ma jednak pokrywy bo tańsze od belek). Kubełek w 60l mija się z celem raczej, a nawet jeśli to szkoda kasy.

 

Jeśli ma być większa pojemność na media filtracyjne to od siebie polecę Aquaszuta Turbo 550, posiadam od dawna jako mechanika w 200l, sprawdza się super. Aquaela Turbofilter 350 miałem kiedyś, w 63l dawał sobie radę, tylko jest za wysoki na ten zbiornik, albo będzie wystawał ponad taflę wody, albo trzeba rezygnować z gąbki/koszyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ten kubełek by się nadał. Ja bym jednak nie ryzykował zakupu filtra nie znanej mi firmy. Ale wygląda ok, powierzchnia na media filtracyjne przyzwoita, jako biologiczny może robić w 60l, a na wlot dać drobną gąbkę albo włókninę i będzie pełnił też funkcję mechanicznego.

 

Ktoś z tego forum go może testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10zł więcej jest HW...którego może sobie zostawić nawet jak założy 3x większe akwarium. Tylko musi znaleźć się ktoś kto znajdzie prosty sposób na zmniejszenie przepływu, bo do 60l jest on za mocny, nawet jeśli dane producenta to fikcja.

 

Aquael Turbo 350 jest w sam raz to tego zbiornika, jeśli nie ma się pół metra żwiru. :D

Lepszym rozwiązaniem jest jednak Circulator 350 z dużą gąbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBL-700 moge polecić szczerze. U moich rodzicow pracuje ponad rok w 126l i jest idealny.

+cichy.

+bardzo fajne rozwiazanie do pochylania filtr(w droższym modelu kaskady było 1pokrętlo) tu są 2 i stabilnie siedzą.

+cena bajecznie śmieszna

+woda kryształ

 

- kruche rurki i skimer

 

naprawde polecam.

drugi taki mialem u siebe zanim kupiłem hw-302 teraz hbl pracuje razem z hw-302 i powiem tak. w innym poscie pisalem że hw-302 w 250 ledwo daje rade po wsadzeniu hbl woda znowu nabiera klarwności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam jest napisane w aukcji z filtrem to jest taka możliwość podłączenia. Skontaktuję się jutro ze sprzedawcą i się dowiem, bo jak dobrze zauważyłeś jest to dość ważne. :P

 

Dołączona grafika

 

Sądzę ze najlepiej byłoby jeden pod drugim, jeżeli będzie to możliwe. W dolnym włóknina w górnym ceramika. Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem link wcześniej,ale i tak napisałem,że trzeba dołożyć np.do takiego filterka.

Jest sporo pozytywnych opinii o nim:

http://allegro.pl/promocja-filtr-zewnetrzny-hw-302-1000l-h-gratis-i1735746589.html

ew.: http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-cy20-wklady-mega-gratisy-i1725278304.html

 

Jak nie to kaskadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem skory do cięcia pokrywy więc pozostaje albo któryś z tych podanych przez Ciebie, ewentualnie jakiś mniejszy wewnętrzny. Wybiorę chyba jednak kubełek ze względu na to ze akw. mam w pokoju a cenie sobie ciszę. :) Jeszcze tylko muszę znaleźć jakiś stolik pod całość z tym, że musi być trochę głębszy jeżeli mam kupić filtr kubełkowy. No chyba, że ten duży można postawić na podłodze poniżej baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest ten e700 ale niestety na mój portfel trochę drogi sprzęt. :) Zastanawiam się poważnie nad tym HW-302. Jakby było można postawić go na podłodze za szafką od akw. to bym go kupił. Btw. A co z napowietrzaniem akw. czy byłby potrzebny dodatkowy system, czy ten HW-302 by wystarczył w zupełności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...