Skocz do zawartości

jaki filtr do 60 l


artur072
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwa 60 l a w nim filtr aqua el fan 1 plus i nie jestem z niego zadowolony i mam go zamiar zamienić na zewnętrzny. I mam pytanie nr 1 czy mogę mieć filtr jeżeli w pokrywie jest tylko jeden otwór na przewody o wymiarach 8 cm dł x 2 cm odstaje od szyby i wysokości 7 cm ?? Pytanie nr 2 - jaki filtr będzie najlepszy ? Będzie stał na ziemi po prawej stronie a otwór jest po lewej dł szafki to 60 cm a wysokość do górnej krawędzi akwa to 107cm.Czy mając filtr zewnętrzny muszę mieć napowietrzacz ??Mój budżet to ok 270 zł max 300 zł :) Myślałem o Tetra Tec Ex 600 tylko nie wiem czy da radę i nie lepszy będzie Tetra Tec Ex 700 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Na wszystkie Twoje pytania odpowiedzi już nie raz udzielano.

czy mogę mieć filtr jeżeli w pokrywie jest tylko jeden otwór na przewody o wymiarach 8 cm dł x 2 cm odstaje od szyby i wysokości 7 cm ?

jasne że możesz, filtry kubełkowe mają plastikowe różne krzywki i takie tam rzeczy żeby się dało spokojnie do baniaczka dostać bez łamania węży i zmniejszania przepustowości "żył".

Pytanie nr 2 - jaki filtr będzie najlepszy ?

Temat rzeka, każdy ma swoje plusy i minusy, ja używam lub używałem w zależności od modelu o którym mówimy, tetra ex 700, JBL cristalprofi 900, jakiegoś ATMANa i czegoś tam jeszcze. Każdy był dość dobry a w przypadku Twojego litrażu nawet będzie za dobry ^^

Będzie stał na ziemi po prawej stronie a otwór jest po lewej dł szafki to 60 cm a wysokość do górnej krawędzi akwa to 107cm

Masz w zestawie węże o długości chyba około 150 cm, zawsze możesz dokupić dłuższe, standardowy wąż 12/16 JBLa kosztuje jakieś 8 zł za 1 mb w zoo sklepie, w castoramie nie firmowka kosztuje 5 zł za 1 mb.

Czy mając filtr zewnętrzny muszę mieć napowietrzacz ??

Nie, napowietrza się poprzez ruch tafli wody, chyba że temperatura w zbiorniku podniesie się powyżej 27-28 *C może być potrzebne wspomaganie napowietrzania.

Myślałem o Tetra Tec Ex 600 tylko nie wiem czy da radę i nie lepszy będzie Tetra Tec Ex 700

Nie wiem, ja mam 700 i jestem z niej bardzo zadowolony, działa już bezawaryjnie czwarty rok. Zdania na temat tego filtra są podzielone, musisz sobie poczytać na temat filtrów.

 

Myślę,że ta odpowiedź powinna zadowolić autora tematu.Zamykam.-Sławek121.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...