Skocz do zawartości

Filtr Brita


Rafijur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do tej pory wode do podmiany w akwa filtrowałem przez Brite i dolewałem biotopol JBL, ale że jest to czasochłonne chcę wyeliminować filtrowanie wody przez filtr i lać bezposrednio kranówkę bez filtracji. Prosze o podpowiedź jak to zrobić żeby nie zaszkodzić mojej obsadzie. Czy na początku podmieniać pół na pół a potem zmniejszać ilość wody przefiltrowanej czy odrazu mogę podmienić wodę bez filtrowania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś słaby ruch tutaj ostatnio więc może wypowiem się chociaż ja jako laik :roll: . Moim skromnym zdaniem nie ma co się stać Twoim rybom gdy zrezygnujesz ze zwykłego filtra wodnego. W wodzie coś tam się zmieni, ale nie będzie to miało znaczenia dla ryb, przecież praktycznie wszyscy leją odstaną wodę z kranu. Chyba, że masz jakąś wyjątkowo paskudną wodę.... A biotopol też leję, bo raczej nie zaszkodzi a butelka starcza na rok przy moim litrażu ;)

 

Zastanawiam się tylko czy taki filtr wyłapuje te najważniejsze w akwarium związki jak azotany fosforany itd , jezeli tak i jeżeli masz ich w kranówce dużo , no to bedziesz miał później i w akwarium, ale dla ryb niebezpieczne to nie jest, raczej w kontekście roślinności trzeba by się nad tym zastanowić.

 

PS. a gwałtownie się nie zmieni jeżeli zaczniesz robić podmiany ze zwykłej wody, przecież podmieniasz tylko 20% wody na raz. Wraz z kolejnymi podmianami woda w akwa powoli i stopniowo " przejdzie na kranówke" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuję tylko zastanawiam się nad kamieniem obecnym w kranówce czy bedzie się odkładał w akwa albo co gorsza osadzał na np. wirnikach pompy itp?

Czy może Biotopol JBL wytrąca równiez kamień z wody?

Nie no osadzać żaden kamień się nie będzie. Masz na myśli twardość wody, którą powinno się dostosować do ryb czy roślin. Zmierz sobie testami twardość wody w kranie. Generalnie od tego się zaczyna zakładanie akwarium :roll: Biotopol nie obniża twardości. Polecam Ci, żebyś kupił sobie testy i przede wszystkim poznał twardość swojej wody w kranie (GHi KH) oraz jej kwasowość (ph) i dostosował do wymagań akwa. Filtr wodny nie zapewnia odpowiedniej twardości i kwasowości, więc daj sobie z nim spokój, poznaj swoją wodę w kranie i działaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...