Jump to content

Filtr Brita


Rafijur
 Share

Recommended Posts

Witam do tej pory wode do podmiany w akwa filtrowałem przez Brite i dolewałem biotopol JBL, ale że jest to czasochłonne chcę wyeliminować filtrowanie wody przez filtr i lać bezposrednio kranówkę bez filtracji. Prosze o podpowiedź jak to zrobić żeby nie zaszkodzić mojej obsadzie. Czy na początku podmieniać pół na pół a potem zmniejszać ilość wody przefiltrowanej czy odrazu mogę podmienić wodę bez filtrowania?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam 180 litrów i podmieniam 40 litrów co tydzień, chodzi o to czy gdy przestane nagle filtrować wodę to zmieni się gwałtownie rodzaj wody którą podmieniam i czy to może wpłynąć na parametry wody w akwa a w konsekwencji negatywnie na obsadę?

Link to comment
Share on other sites

Jakiś słaby ruch tutaj ostatnio więc może wypowiem się chociaż ja jako laik :roll: . Moim skromnym zdaniem nie ma co się stać Twoim rybom gdy zrezygnujesz ze zwykłego filtra wodnego. W wodzie coś tam się zmieni, ale nie będzie to miało znaczenia dla ryb, przecież praktycznie wszyscy leją odstaną wodę z kranu. Chyba, że masz jakąś wyjątkowo paskudną wodę.... A biotopol też leję, bo raczej nie zaszkodzi a butelka starcza na rok przy moim litrażu ;)

 

Zastanawiam się tylko czy taki filtr wyłapuje te najważniejsze w akwarium związki jak azotany fosforany itd , jezeli tak i jeżeli masz ich w kranówce dużo , no to bedziesz miał później i w akwarium, ale dla ryb niebezpieczne to nie jest, raczej w kontekście roślinności trzeba by się nad tym zastanowić.

 

PS. a gwałtownie się nie zmieni jeżeli zaczniesz robić podmiany ze zwykłej wody, przecież podmieniasz tylko 20% wody na raz. Wraz z kolejnymi podmianami woda w akwa powoli i stopniowo " przejdzie na kranówke" :D

Link to comment
Share on other sites

ok spróbuję tylko zastanawiam się nad kamieniem obecnym w kranówce czy bedzie się odkładał w akwa albo co gorsza osadzał na np. wirnikach pompy itp?

Czy może Biotopol JBL wytrąca równiez kamień z wody?

Nie no osadzać żaden kamień się nie będzie. Masz na myśli twardość wody, którą powinno się dostosować do ryb czy roślin. Zmierz sobie testami twardość wody w kranie. Generalnie od tego się zaczyna zakładanie akwarium :roll: Biotopol nie obniża twardości. Polecam Ci, żebyś kupił sobie testy i przede wszystkim poznał twardość swojej wody w kranie (GHi KH) oraz jej kwasowość (ph) i dostosował do wymagań akwa. Filtr wodny nie zapewnia odpowiedniej twardości i kwasowości, więc daj sobie z nim spokój, poznaj swoją wodę w kranie i działaj ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...