Skocz do zawartości

Kable grzewcze w 112l ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;) Mam pytanie odnośie ogrzewania zbiornika kablem grzewczym + termostat . Czy to lepsze rozwiązanie od np.: 2 grzałek :?: Mam w planach 112l baniak i gdzieś w necie wyczytałem, że od takiej pojemności można założyć kabel zamiast grzałki ;) I jak ewentualnie to zamontować :?: pod podłoże :?: :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod dnem baniaka. W styropianie drążysz tunele tak aby schować w nim przewód grzewczy, przykrywasz to folią aluminiową, żeby przewód bezpośrednio nie dotykał dna zbiornika. Stawiasz na takim podłożu zbiornik.

Tą metodę stosuje się raczej w terrarystce i nie jestem pewien czy zadziała przy akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyssawkami (takimi jak jak do wężyków PU 6/4mm) przytwierdzić do dna i zasypać podłożem. Czujnik termostatu radził bym zainstalować blisko podłoża ponieważ tam jest teoretycznie najchłodniejsza woda , bo przecież czym cieplejsza tym ma mniej zwartą budowę i jest 'lżejsza' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o JBL pro temp basis jest to podżwirowy kabel grzejny, jest zalecany w kombinacji podłoża jbl'a aquabasis i manado ale nie przeszkadza stosowanie go w zwykłym żwirku. Ponoć wspomaga zakorzenianie roślin wodnych więc to dodatkowy atut. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z mniejszą pojemnością baniaka :?: Bo moją 25-kę chcę przeznaczyć na Bojownika (+2 samiczki) :D Czy w 25 litrach mogę dać np.: 15W kabel grzewczy czy to za mały litrarz :?:;)

Za mały litraż na harem,

a co do ogrzewania to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...