Skocz do zawartości

Cichy ,,kubełek,, jaki polecacie?


mariokujaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję cichutkiego kubełka do 200l. musi być cichutki ponieważ akwarium będzie stało w sypialni, a żona ma słuch jak kot i niechce słuchać pózniej jej marudzenia że głośno itd.

Cichy ale wiadomo że dobry jakościowo takze JBL ?? czy może polecacie coś lepszego.

Myslałem wcześniej nad HW302 ale cztam że trafiają się traktory i ten raczej nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem JBL e900 od listopada 2010r., mogę śmiało polecić, również stoi metr od łóżka i jest kompletnie nie słyszalny,do tej pory nie stwierdziłem żadnych awarii, co prawda u mnie chodzi w 102L i nie miałem okazji go jeszcze otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej filtr z półki niżej zwykły HW jest tak cichy ze w nosy wkładałem rękę do baniak pod deszczownie , bo nie wiedziałem czy pracuje .

Dodam ze nie jestem jedyna osoba na forum która ma ten filtr i wiem ze inni również sobie go chwalą ;) cena oki a i sprzęt dobry wiec nie wiem po co przepłacać .

 

Jednak co jest w nich nie tak pobór prądu większy nawet dwu krotnie na przykład od filtrów Eheim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam nasz polski,części łatwo dostępne,niezawodny,bardzo cichy,a mianowicie unimax.

Ja mam akwarium 200 l i mam dwa unimax 250 i jestem z nich bardzo zadowolony,sa tak niezawodne i ciche ze nawet nie wiem ze je mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba raczej JBL, na początku poważnie brałem pod uwagę HW, ale jednak to że zdarzają się ,,traktorki,, mnie troche do nich zniechęciło. Nie chce pózniej słuchac marudzenia żony że głośno, głowa boli itd. itp( wiecie jakie upierdliwe potrafią być nasze drugie połówki).Sporo czytałem tutaj na temat JBL i wiele osób radzi 901( sprawa uszczelki) czy ktoś z Was jedzie na 901 i ma porównanie do 900,czy to tylko marketing nowszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam JBL e900.Cichy,że tak naprawdę często się zastanawiam czy pracuje.I odkąd go mam tak jest,a mam go prawie rok.Ale...Do 200l polecam ci JBL e1500.Jest trochę droższy,ale lepiej spełni swoje zadanie.Teoretycznie e900 jest od 90 do 300l,ale wiesz nie zaszkodzi mocniejszy.Będzie wydajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w 200L Aquaela Unimaxa 250, stoi z pół metra od łóżka i nie słychać w nocy nic. Bezgłośny, bezawaryjny, energooszczędny, duża pojemność na media filtracyjne, możliwość zamontowania wewnątrz filtra grzałki lub lampy UV no i nawet solidnie wykonany ten filtr, z wyglądu też niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...