Skocz do zawartości

Fajerki + ślimak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dojrzewające krewetkarium. W ten wtorek pojawią się Tam moi nowi podopieczni :) Jako zwolenniczka zwierzątek akwariowych które nie są rybami, wpadłam na pomysł dołączenia do Mojej 10 sztukowej ekipy Redek ślimaka.

Ale nie będzie to zwykła ampularia.

Zastanawiam się nad dwoma ślimaczkami.

Jeden z nich zwie się Zebra Snail, a drugi to Ruby Nerite Snail.

Czytałam o nich mnóstwo na angielskich stronach, bo na polskich nie można niestety nic znaleźć na ich temat...

 

Zebra Snail:

Dołączona grafika

Ruby Snail:

Dołączona grafika

 

Moje 25 litrowe krewetkarium spełnia wymagania obydwu ulubienców :)

Chciałam poprosić o doradzenie mi, który jest fajniejszy.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam, Monika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś na forum miał takiego zebrowatego (miał ten ktoś również problem z jajeczkami składanymi przez ślimaka na korzeniach, które nie wyglądały estetycznie i nie wylęgały się).

myślę że te ślimaki ogólnie niewiele się różnią. w końcu co może robić ślimak - no tylko pełzać chyba ;)

osobiście bardziej podoba mi się ten drugi wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać czemu nie polecasz ślimaków? Ja chciałąbym mieć kilka w akwarium 90l. Najlepiej kilka różnych, żeby się nie rozmnażały.

ale wiesz... ślimaki to w większości obojnaki. i nawet jak masz tylko jedną sztukę to sie sam sklonuje. dlatego część osób (w tym ja) ogólnie jest do ślimaków uprzedzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać czemu nie polecasz ślimaków? Ja chciałąbym mieć kilka w akwarium 90l. Najlepiej kilka różnych, żeby się nie rozmnażały.

Nie polecam ślimaków poniewarz miałem kiedyś kilka (na początku jednego) i było tak:

1.Roślinki pozjadane

2.Całe dno poryte

3.Akwa pokryte śluzem

4.Bardzo szybko sie rozmnażają i jak już zaczniesz to aby się ich pozbyć skutecznie to najlepiej "restartować" akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...