Skocz do zawartości

CO2 w płynie - FlorinAxis Planted


karolcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłam wczoraj CO2 w płynie - FlorinAxis Planted do swojego akwarium. Chciałabym się dowiedzieć jak często go używać aby nie przesadzić tym bardziej że jestem w trakcie zakupu testów ;)

 

Dane:

- akwarium 98l

- oświetlenie świetłowką T5 24W 6500K z elektronicznym zapłonem

- podłoże PRO SOIL

- roślinność: Rotala rotundifolia, Limnophila sessiliflora, Ceratoptersis siliquosa, Cabomba caroliniana, Mech jawajski, Hygrophila siamensis, Bacopa monnieri, Ludwigia repens, Lysimachia nummularia, Lilaeopsis novae zelandiae, Rotala wallichii, Eleocharis acicularis, Egeria densa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że stężenie dużo większe niż w EC, tamten preparat dozowało się pół godziny zanim wyleciało tyle kropel ile potrzeba.

Ten drugi sposób, zdecydowanie. Z tym trudno przedobrzyć, a dozowanie co dzień jest wydajniejsze niż raz w tygodniu i to nie porównywalnie.

 

Przy czym przy badaniu testami, niekoniecznie musi to wychodzić. Głównym składnikiem takich preparatów, "magicznym" CO2 w płynie jest aldehyd glutarowy. Wątpię by zwykły test na zawartość CO2 go wyłapywał, nie wiem czy rusza on też ph, albo twardości, więc liczenie zawartości CO2 też może nic nie dać, jednak tego nie sprawdzałem. Na pewno zauważysz szybszy wzrost roślin i spadek NO3 jeśli masz na wykrywalnych poziomach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...