Jump to content

[45l] krewetkarium i może coś jeszcze...

SzaraMysz
 Share

Recommended Posts

Witam. Akwa 40litrów- ma 2 tygodnie, napowietrzanie Aquaszut (jakiś tam), grzałka 40W- temperatura 25C, oświetlenie (jak na razie marne). Żwir to mieszanka wszystkiego, co znalazłam w workach na strychu :D. Podłoże filtus... najtańsze jakie było na rynku + kulki gliniano- torfowe własnej roboty (stosuję je w ogólnym i jak na razie dobrze się spisują). Uzupełnię wszystko jak się dokładnie doczytam co to za "sprzęt".

Akwarium powstało z myślą o krewetkach, roślinki jakie mam "wyszły" z rozsadek z ogólnego 120l. Troszkę mchu, troszkę wgłębki, czekam aż się rozrośnie. Muszę obsadzić właściwie wszystko. Brak tu konkretnego 1, 2 i 3- go planu. Zaproponujcie mi jakieś ciekawe (niezbyt trudne) w uprawie roślinki.

ps. Jak pisałam wcześniej akwa ma 2 tygodnie, niestety musiałam już wpuścić mieszkańców... z winy przecieków w starym akwa. :oops: WYBACZCIE!

Dołączona grafika

Z bliska (choć fotki przejaskrawione), nie jestem mistrzynią w robieniu zdjęć.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie widzę porad :cry: , doradźcie jakieś roślinki...

• Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie jak się domyślasz... korzeń nie chciał współpracować, więc go przymusiłam, podtopiłam i teraz tańczy jak mu zagram... coś w stylu "betonowe buty". Tak na serio. Myślałam, że znalazłam na niego sposób w postaci przymocowania do podstawki na kwiaty. Jednak się nie udało i prawie "wyskoczył" mi z tą podstawką (przy okazji zabierając ze sobą żwir) z wody. Więc musiałam drania przycisnąć.

A mi się podoba tak jak jest, może tylko więcej na ostatnim planie, ale nie dodawałabym nowych gatunków.

Tak jak jest, akwa ma taki wyważony, spokojny klimat.

Może jakieś tło? tylko neutralne.

W prawym rogu dodałabym coś zielonego, aż do tafli wody...

Na razie przesadzania i dosadzania nie ma, roślinki w sklepie kiepskie i nie takie jakie chciałam. Poczekam na coś ciekawszego, lub poszukam w innych sklepach. Ale za radą dałam tło. Nic oryginalnego, zwykłe białe. Mam nadzieję, że pasuje.

Dołączona grafika

• 2 weeks later...

Dosadziłam roślinek. Na razie (mam nadzieję, że szybko zarośnie :D )prezentuje się o tak:

Dołączona grafika

Rośliny jakie doszły, to:

- Elocharis,

- Marsilea,

- i roślina, o której sprzedawczyni twierdziła, że to Amania... ale co do tych twierdzeń nie jestem pewna.

W przyszłości miejsce kamienia po prawej zajmie najprawdopodobniej cryptocoryne lucens.

ps. przepraszam za jakość zdjęć- są przejaskrawione, jakieś takie żółte. Nie umie robić innych, a przez to baniak traci na atrakcyjności :cry:

Podłoże musi niestety zostać. Jak pisałam w pierwszym poście, baniak był robiony na baaardzo szybciutko z powodu przecieków w mniejszym akwa. Podłoże "uzbierałam" z wszystkiego co miałam, starałam się nie wydawać kasy. Właściwie nie miałam ochoty zakładać nowego akwarium, ale z braku laku... jednak teraz myślę, że musi jakoś ciekawiej wyglądać, więc przynajmniej pieniądze poszły na roślinki.

• 1 month later...

Przepraszam za post pod postem, daję aktualkę. Zmieniło się troszkę. Coś ruszyło ale niewiele, nie mam czasu się tym zajmować, jednak cieszy moje oczy. Kamień nadal jest, korzeń nadal niepewnie nurkuje. Wgłębka opanowała akwarium, ale niech robi co chce, nie ruszam jej, niech natura "sama działa".

zdjęcie z komórki.

Dołączona grafika

Wspominał ktoś o żwirku że jest okropny?

Według mnie tak:

-żwirek( nie wiem czy już o nim pisałem)

-brak tła, dałbym bordo lub jasny niebieski. Tak wiem, odpiszesz biały i tyle. Sterylna babo :P

-straszny żwirek.

-założenie ogólne oki, ale lewa strona zbyt pusta jak na to akwa. Teraz się to "rozlewa". Daj coś wyższego na lewą stronę.

-żwirek zmień.

-dodałbym jeden pokręcony korzonek. Niech sobie wystaje z po za reszty. Jakiś drobny.

-acha i najważniejsze: zmień żwirek.

To chyba wszystko w tym temacie.

Ogólnie bardzo ładne akwarium, serio.

Dobrze myślisz , idź dalej w tym kierunku. Jest naprawdę spoko.

Ale ten żwirek :zamieszany: , wspominałem już o żwirku?

Przy okazji: i tak jesteś niższa :P

• 2 weeks later...

Tak więc stało się... kamień z korzenia usunięty, korzonek tonie cudnie. Z krewetkarium wyprowadzam krewetki, docelowo stanie się ono miejscem życia bojownika, którego już wkrótce przenoszę ze 120l (zmiana obsady w 120). Wylądował także jeden korzeń więcej, którego obsadziłam wgłębką, właściwie zaczyna się z baniaka robić "wgłębkarium" :P . Aktualne fotki już wkrótce.

ps. wspominałam już, że żwirek zostaje :twisted:

• 1 month later...

Zostawiłbym ten obrazek po prawej oraz pudełko z dziwnymi kulkami. Reszta do zmiany :P

I gruz też bym zostawił :P

Edit:

A tak na poważnie, to wyrabia Ci się ręka do aranżacji, wyrabia ;)

Gdyby nie gruz na podłożu dałbym 90 na 100 punktów. No ale tak to masz tylko 15 :P

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...