Skocz do zawartości

Welon dziwnie się zachowuje.proszę o pomoc.


asterisk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czytałam poprzednie tematy i nie znalazłam podobnej sytuacji. Mianowicie. Rybki mam od niedawna i wiem że brakuje mi doświadczenia. Mam dwa małe welonki w 60l akwarium(wiem że to za mało, ale na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zapewnic im lepszych warunków) filter - odpowiedni do akwarium, z deszczownią. Welony dwa dni żyły bez filtra, lecz juz go zamontowałam i działa poprawnie. Jeden welon jest troszke ospały po zamontowaniu filtra, natomiast drugiemu wróciły siły witalne. Teraz ten żywszy oprócz szukania pokarmu w żwirku wpływa pod ospałego i goni go po całym akwarium. Pływa tuż za jego tylną płetwą czasem nawet trzyma w nim głowę. Obserwując to zachowanie odnoszę wrażenie, że energiczny welon atakuje drugiego, nie mam pojęcia z jakiego powodu. Proszę o pomoc, może trzeba je odizolować, albo ma miejsce konflikt płci. Nie znam się na zachowaniach welonów więc proszę o pilną pomoc. Pozdrawiam i dziękuję z góry za rady.

 

Czy to prawda że welon może się przebarwiać? Jeden z moich welonów jest pomarańczowy, a na płetwach(wszystkich) końcówki (niektóre nawet całe) są już czarne. Na ustach nie ma plamy - czytałam, że dość popularna jest tzw."pleśniawka" lecz występuje z reguły na ustach, więc wykluczyłam tą opcję. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie?

 

zaraz zamieszczę zdjęcia welonów. Pomarańczowy ma krótszy ogon

post-1267-13685154459016_thumb.jpg

post-1267-13685154459554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...