Skocz do zawartości

Ratunku - moje rośliny...


jolave
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nawożę niczym, podłoże jakie widać, światło 2 razy 28 W. Na razie nie mam czym zmierzyć parametrów. Wiem tylko, że woda tu jest miękka, nie ma za bardzo chloru (szwedzka woda). Po około 3 dniach widać było lekkie zżółcenie, teraz coraz więcej - jak nic nie zrobię to pewnie wszystkie padną :-(

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest narożne Juwel Trigon 190.

 

[edit]

 

Możecie mi podpowiedzieć... Dla roślin kupię EasyCarbo - czy coś jeszcze równocześnie? Czy jakiś nawóz również. Jak to się podaje i czy nie zaszkodzi rybkom? Co zrobić by nie przedawkować? Dziękuję za każdą podpowiedź każdemu z osobna :-) :kwiaty: :kwiaty: :kwiaty:

 

Gost: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niecałe 0,3w/l to za mało i to jest przyczyną. Podawanie EasyCarbo lub innych nawozów nie da teraz efektu.

Kompletna bzdura. Niedobór potasu sprawia, że roślina rośnie bardzo powoli bądź całkowicie wzrost zostaje zahamowany. Łodygi są cienkie a liście słabe i prawie przezroczyste. Potas na samym początku to podstawa. EasyCarbo nie dość, że hamuje wzrost glonów, co na samym początku jest ważnym czynnikiem to jeszcze dostarcza łatwo przyswajalnego węgla. Węgiel to główny budulec roślin. Bez niego roślina jest mizerniutka. Gdy zaczniemy od samego początku podawać ten pierwiastek roślina będzie mocniejsza a tym samym szybciej zaaklimatyzuje w nowych warunkach. Profito podajemy po około dwóch tygodniach. Dawka początkowa wynosi 1/3 tego, co podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywy ze standardowymi świetlówkami są wystarczające, aby mało wymagające rośliny rosły dobrze i dobrze przyswajały nawozy. Akwaria typowo roślinne lub morskie wiadomo, że wymagają oświetlenia znacznie wyższego w przedziale od 0,5W/L do 1W/L. U znajomego jest nawet powyżej 1,2.

 

Węgiel to główny budulec roślin. Bez niego roślina nie urośnie. EasyCarbo jest łatwym do przyswajania nawozem i te skromne 0,3 W jest wystarczające.

 

W akwariach nienawożonych gdzie roślinki głodują glony atakują znacznie częściej a tego autorka tematu chce chyba sobie oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość roślin, które kupujemy w sklepie zoologicznym jest z plantacji emersyjnej. Możliwe, zatem a nawet to pewne, że na samym początku mogą być z nimi problemy. Zmiana warunków i oświetlenia. Ale żeby roślince dopomóc musimy ją „dokarmiać”. Same azotany nie wystarczą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...