Jump to content

Ratunku - moje rośliny...


jolave
 Share

Recommended Posts

Nie nawożę niczym, podłoże jakie widać, światło 2 razy 28 W. Na razie nie mam czym zmierzyć parametrów. Wiem tylko, że woda tu jest miękka, nie ma za bardzo chloru (szwedzka woda). Po około 3 dniach widać było lekkie zżółcenie, teraz coraz więcej - jak nic nie zrobię to pewnie wszystkie padną :-(

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Według mnie za mocne światło jaki litraż?

 

Gost: Litraż jest podany w pierwszym poście. Radzę na przyszłość nie spamować, a że taka sytuacja ze spamowaniem się powtarza przyznaję ostrzeżenie. Może to w przyszłości poskutkuje. :roll:

Link to comment
Share on other sites

To jest narożne Juwel Trigon 190.

 

[edit]

 

Możecie mi podpowiedzieć... Dla roślin kupię EasyCarbo - czy coś jeszcze równocześnie? Czy jakiś nawóz również. Jak to się podaje i czy nie zaszkodzi rybkom? Co zrobić by nie przedawkować? Dziękuję za każdą podpowiedź każdemu z osobna :-) :kwiaty: :kwiaty: :kwiaty:

 

Gost: Edytuj posty.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie niecałe 0,3w/l to za mało i to jest przyczyną. Podawanie EasyCarbo lub innych nawozów nie da teraz efektu.

Kompletna bzdura. Niedobór potasu sprawia, że roślina rośnie bardzo powoli bądź całkowicie wzrost zostaje zahamowany. Łodygi są cienkie a liście słabe i prawie przezroczyste. Potas na samym początku to podstawa. EasyCarbo nie dość, że hamuje wzrost glonów, co na samym początku jest ważnym czynnikiem to jeszcze dostarcza łatwo przyswajalnego węgla. Węgiel to główny budulec roślin. Bez niego roślina jest mizerniutka. Gdy zaczniemy od samego początku podawać ten pierwiastek roślina będzie mocniejsza a tym samym szybciej zaaklimatyzuje w nowych warunkach. Profito podajemy po około dwóch tygodniach. Dawka początkowa wynosi 1/3 tego, co podaje producent.

Link to comment
Share on other sites

Pokrywy ze standardowymi świetlówkami są wystarczające, aby mało wymagające rośliny rosły dobrze i dobrze przyswajały nawozy. Akwaria typowo roślinne lub morskie wiadomo, że wymagają oświetlenia znacznie wyższego w przedziale od 0,5W/L do 1W/L. U znajomego jest nawet powyżej 1,2.

 

Węgiel to główny budulec roślin. Bez niego roślina nie urośnie. EasyCarbo jest łatwym do przyswajania nawozem i te skromne 0,3 W jest wystarczające.

 

W akwariach nienawożonych gdzie roślinki głodują glony atakują znacznie częściej a tego autorka tematu chce chyba sobie oszczędzić.

Link to comment
Share on other sites

Większość roślin, które kupujemy w sklepie zoologicznym jest z plantacji emersyjnej. Możliwe, zatem a nawet to pewne, że na samym początku mogą być z nimi problemy. Zmiana warunków i oświetlenia. Ale żeby roślince dopomóc musimy ją „dokarmiać”. Same azotany nie wystarczą :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...