Skocz do zawartości

Podgryżiona samiczka gupika endlera.


AliBaba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

Otóż mam taki problem...:

Ostatnio zauważyłem, że samiczka gupika jest "poszarpana" tzn.: Obgryziona płetwa tylna, oraz jakby przecięte usta (w górę)..

 

Rybki mam takie same od Maja, jedynie ostatnio doszły nowe...

1 Samiec Gupika prawe oko i 2 samiczki endlera..

3 Kirysy Pstry (nie wiem dokładnie, ale na takie wygląda - nie ja kupowałem, ale to już inna bajka)

3 Mieczyk (oczywiście parka - 1+2, też nie ja kupowałem..)

Oraz Danio 5 Sztuk, nie mam płci gdyż Pani w sklepie powiedziała, że jest trudno stwierdzić, mniejsza oto..

Wszystkie te rybki mam od Maja, jedynie doszedł 1 Kirys (pstry na 100% bo już ja wybierałem) oraz Danio (powinno być więcej..)

Nie które rybki mogą być źle dobrane gdyż to nie ja dobierałem..

 

Pierwszy zarzuty padły na Danio, gdyż są nowe, a inne rybki nie obgryzały płetw wcześniej..., ale teraz widzę jakby samiec gupika tak podpływał do niej, tylko że właśnie nie wiem czy to są 'zaloty' czy też nastawiony jest 'bojowo' on zawsze miał takie 'zaloty' do tych rybek, tylko że teraz ta samiczka gupika jest poddenerwowane (co jej się nie dziwię bez ogona i rozciętą buzią), ogólnie wiem, że płetwy odrastają rybka, prędzej czy później (rybka je wiec jest w miarę dobrze), ale zastanawia mnie czy ta buzia się zregeneruję ?, a druga rzecz która mnie zastanawia to jeśli gupiki, ani danio nie obgryzają płetw to czemu to zrobiły (raczej kiryski tego zrobić nie mogły, jeszcze mieczyki, ale raczej są to rybki spokojne, jedynie ganiają siebie inne rybki nie zaczepiają)

 

 

Nie wiem dokładnie kiedy się to stało, wiem że na pewno już tydzień tak wygląda, akwarium dopiero od Lipca jest dosyć dobrze zarośnięte (od kwietnia - zalania, było tylko kilka roślinek, w Lipcu kupiłem roślinki in-vitro + kilka większych i teraz kupiłem jeszcze kilka sadzonek ( łącznie teraz w akwarium jest ok. 230 sadzonek - pojedynczych łodyg )...

Akwarium to 60x30x33h 60L

 

Dodam jeszcze, że jeden danio jest chyba w ciąży gdyż ma bardzo gruby brzuszek (wiem, że to nie żywo rodna, ale chyba od ikry też jest gruba ??) i właśnie ona goniła praktycznie wszystkie rybki...

 

 

 

Jeśli ktoś przeczytał całą wypowiedz to dziękuje, a nawet jeśli ktoś tylko niektóre części postu to też dziękuje i z góry dziękuje za pomoc :)

 

Pozdrawiam Ali

 

Edit.: - Poprawiłem ilość sadzonek z 300 na 230 ;) - Lekka pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam.koscierzyna.:

Powiedziałem tak + / - ile roślinek, gdyż kupowałem pojedyncze sadzonki, np.: Rotala Indica 40 sadzonek ( łodyg ) mam innej roślinki też coś około tyle było, do tego dochodzą roślinki in-vitro, mech itp..

Cała lista jakie w akwarium mam rośliny: (oczywiście nie chce się przechwalać czy coś, pisze to tylko dla twojej informacji ile roslin mam )

Bacopa monnieri in-vitro (w żelu) 1x - ok. 25 sadzonek w puszcze

Eleocharis parvula in-vitro (w żelu) 1x - ok. 20 sadzonek w puszcze

Rotala walichii in-vitro (w żelu) 1x - ok. 20 sadzonek w puszcze

Microsorum windelov in-vitro (w żelu) 1x - ok. 10 sadzonek w puszcze

Rotala rotundifolia indica łącznie ok. 46 sadzonek ( w dwóch zakupach - wyżej pisałem ile ostatnio kupowałem )

Myriophyllum mattogrossense - 3 Sadzonki

Eleocharis parvula in-vitro (w żelu) - DUŻA PUSZKA 1x - ok. 40 sadzonek

Mech Phoenix 1x - ok. 10 gałązek

Mech Christmas 1x - ok. 15 gałązek

Cladophora aegrophila - 1x

Limnophila sessiliflora - ok. 40 sadzonek

Ludwigia repens rubin - ok. 10 sadzonek

Dodatkowo te roślinki które już miałem ok. 15sadzonek (Bakopa Moneri, Cryptocoryna, Jarnik)

 

Wiec nie jest to 300 sadzonek (coś ok. 230), ale pisałem tak + / - ile ich mam...

 

 

Wiec to będzie danio... no poobserwuje jeszcze akwarium, a wyzdrowieje przynajmniej w 70% ta moja gupiczka ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1313121... - Nie rozumiem Cię, ja bardzo dobrze wiem, że mam złą obsadę ( z Mieczykami, jak to już napisałem ) - napisałem to w pierwszym poście...

A co do Danio Pręgowany potrzebuje on minimum 45L (50L) wiec u mnie jest jak najlepszym porządku a dodatkowo mam ich 5 sztuk..., podobnie jak dla Kirysków Pstrych minimum 60cm długości i 50L wody... - Jedynie co się zgodzę to, że ich jest mało..

 

Wiec nie wiem co Ty wnosisz do 'mojego' tematu ?.. - Post + dla Ciebie chyba tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...