Skocz do zawartości

HW-302


lordsamael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mam trochę wydatków i przez najbliższy rok czeka mnie spłacanie kredytów to docelowy zbiornik ~300L stanie nie wcześniej niż w 2013r. Zdecydowałem się więc na zakup kubła możliwie tanio i w wersji na teraz (zbiornik 70x35x40). Najtańszą i zarazem nie najgorszą opcją jest właśnie HW-302.

Kilka spraw odnośnie tego sprzętu:

1. Jak to jest z jego regulacją? Jedni piszą, że można regulować przepływ, inni, że nie ma takiej opcji. Czy w moim niespełna 100L zbiorniku dam radę go jakoś przytłumił, żeby nie było efektu pralki?

2. Jaka jest prawda o jego głośności? Do czego można to przyrównać (najlepiej do sprzętów domowych, które każdy ma i kojarzy - lodówka, suszarka, pralka, odkurzacz :P) ? Czy jeśli postawię go w szafce około 1,5m od łóżka (od głowy) to czego mam się spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma regulacji. Czy za mocny... w 54l [60x30x30] był, w 168l [120x30x35] jest słabawy. Przy deszczowni i jakiś bardziej ograniczających przepływ wody wkładach od samej ceramik powinno być ok.

 

2. Zależy na co trafisz. Większość filtrów jest ok. Praktycznie bezgłośny, a jak włożysz to do jakiejś szafki to niesłyszalny. Trudno to porównać do czegoś poza akwarystycznego, ma głośność jak FZN2. Do tego jest to takie natężenie dźwięku jak np. zegarek na ścianie, nawet jakbyś to słyszał, to po pierwszej nocy przestaniesz. Zaznaczam że zdarzają się też felerne głośne egzemplarze, z którymi nie wiele da się zrobić.

 

3. Co jest rzeczą oczywistą, do ~300L ten filtr się nie nada, no chyba że jako drugi, pomocniczy kubeł. Do tego akwarium które chcesz teraz założyć, mógłbyś zastanowić się na minikani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania - akwarium działa i ma się świetnie, ale aktualna filtracja nie pozwala mi wpuścić tam ryb. Zawiódł AquaEL FZN-3: wyjątkowo głośna praca - skutecznie zagłusza odgłosy z mieszkania, w tym rozmowy prowadzone w sąsiadującej z pokojem kuchni mimo otwartych drzwi, a nawet telewizor trzeba podkręcać nieco głośniej. W grę wchodziła wymiana silnika na FZN-2, lub wymiana całego filtra. Więc...

Właśnie dokonałem zakupu... Poczytałem nieco o minikani i... 120 polecana jest do max 80L. Podobno powyżej bywa różnie - zazwyczaj słabo. Potwierdza się to na przykładzie zbiorników przytoczonych na tym forum (przyklejony temat o filtrach) - żaden z obsługiwanych przez MiniKani 120 nie miał ~100L+. Poza tym nówka na alledrogo 160zł z przesyłką minimum, a w obliczu trwającego remontu fundusze topnieją niczym lody na pustyni :/ Używkę bałem się kupować... Padło na nowy HW-302.

Temat można zamknąć. Za jakieś 2 tyg wypowiem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...