Jump to content

~~~ Akwarium 360L Amator

Recommended Posts

Witam.

Na początku chciałbym zaznaczyć ze przeczytałem co nieco na forum przyglądam się rożnym tematom, ale chciałby założyć swój o moim własnym małym "potworku"

Akwarium o wymiarach 120x40x75 dostałem w prezencie... więc postanowiłem z niego zrobić użytek :)

Posiadam:

-akwarium (bodajże 360l - 120x40x75)

-filtr z napowietrzaniem

-grzałkę

-korzeń (na cała długość akwarium)

-sztuczne roślinki

-oczywiście naturalne kamyczki, 3-4 duże kamyki ozdbne

Na ten moment mam tylko z 30 małych dużych gupików w osobnym akwarium które dostałem od kolegi.

Jakie rybki polecacie by się nie gryzły i nie zjadały na wzajem w takim akwarium...

P.S. Już zalane wodą (odpowiednio przygotowałem czytając forum )

Sztuczne roślinki wyciągnij i daj normalne prawdziwe. Napisz jaki masz filtr i oświetlenie.

Co do obsady popatrz nadział obsady i napisz jakie Ci się podobają. Nie marnowałbym takiego akwarium na byle gupiki.

P.S.

dostałem w prezencie

Też bym chciał dostawać takie prezenty...

WOW niezły prezent :) Napisz coś więcej na temat sprzętu który posiadasz bo to że napisałeś filtr z napowietrzaczem itp to nic nam nie mówi o tym co to za filtr. Ja widział bym w tym akwarium skalarki dużo skalrów.

Jakie rybki polecacie by się nie gryzły i nie zjadały na wzajem w takim akwarium...

Popatrz w :google: lub tu na forum:

viewtopic.php?f=39&t=32927

viewtopic.php?f=39&t=7147

viewtopic.php?f=39&t=19607

Może coś z tych ci się spodoba, lub popatrz w Galerii forum na akwaria 360L jakie mają obsady może coś ci będzie pasowało, bo takie pytania tzn: jaka obsada itp to pojęcie względne, ryb jest w ch...yyy dużo :oops: , więc wybierz jakieś które ci się podobają a my powiemy jakie możesz z tych co wybierzesz mieć ;)

Po 2. Wywal sztuczne rośliny, psują wygląd i nie mają żadnych plusów...no może po za jedynym...że nie więdną :roll:

Po3. Jaki filtr masz w tym akwarium ?

Po 4.

oczywiście naturalne kamyczki

Możesz powiedzieć co to za kamyczki ? tzn granulacja, i czy to żwir rzeczny, grys bazaltowy czy co ? :)

PS:Nie podniecajcie się że dostał taki prezent, wystarczy stać dobrze finansowo ;) lub kłamać aby wzbudzić zazdrość :P.

hmm... to prawda dostałem je w prezencie... bo byłemu właścicielowi odechciało się zajmowania rybkami... (termostat mu padł :( )

Posiadam filtr AQUAEL FILTR UNIFILTER 1000 UV -zdaje ze będzie mały ale na początek?

Mam też druga pompkę do napowietrzania taka mini wersja z wężykiem.

Oświetlenia nie mam jak sprawdzić teraz dokładnie ale z wyglądu to taka zwykła jarzeniówka 1 szt (chyba ze są one rożne.. )

Rybki wszystkie są ładne... tylko pytanie co na początek łatwe w utrzymaniu... aby mój wkład własny jak i finansowy nie poszedł od razu na marne...w końcu jestem AMATOR :)

Wcześniejszy właściciel posiadał skalary... ja myślę sobie cichutko może właśnie jakieś skalary, paletki (na pewno trudne w utrzymaniu ale mi się podobają) albo inaczej powklejam nazwy jakie mi się podobają ... może tak będzie wam łatwiej mi pomóc :)

Gurami, Pielęgniczki, Prętniki, Pyszczaki, Wielkopłetw wspaniały, Cierniooczek Myersa, Bocje, Barwniaki.

Na razie tylko tyle zdarzyłem obejrzeć ale wciąż ogladam :)

Zapomniałem dodać ze krewetki mi sie podobają...

Co do kamyczków to jest to raczej żwir rzeczny -wygrzany, "wykompany" (trzeba wymienic? :) )

P.S. Dla was to są bzdurne pytania... ale ja dopiero zaczynam i nie gniewajcie się za nie :P w końcu to dział początkujących "napalenców"

Co do kamyczków to jest to raczej żwir rzeczny -wygrzany, "wykompany" (trzeba wymienic? :) )

Nie musisz wymieniać, tylko przed wsadzeniem "sparz" go gorącą wodą

P.S. Dla was to są bzdurne pytania... ale ja dopiero zaczynam i nie gniewajcie się za nie :P w końcu to dział początkujących "napalenców"

Nie są bzdurne pytania ;) Nie gniewamy się :P

Filtr stanowczo zły, sprzedaj ten i kup jakiś kubełkowy.

Rybki wszystkie są ładne... tylko pytanie co na początek łatwe w utrzymaniu... aby mój wkład własny jak i finansowy nie poszedł od razu na marne...w końcu jestem AMATOR :)

Niestety akwarystyka nie jest tanim hobby.. :|

Wcześniejszy właściciel posiadał skalary... ja myślę sobie cichutko może właśnie jakieś skalary, paletki (na pewno trudne w utrzymaniu ale mi się podobają) albo inaczej powklejam nazwy jakie mi się podobają ... może tak będzie wam łatwiej mi pomóc :)

Gurami, Pielęgniczki, Prętniki, Pyszczaki, Wielkopłetw wspaniały, Cierniooczek Myersa, Bocje, Barwniaki.

Na razie tylko tyle zdarzyłem obejrzeć ale wciąż ogladam :)

Paletki odradzam!. Nie mówię że nie dasz sobie z nimi rady ale są one strasznie wymagające, trzeba mieć dokładne parametry wody itp... duży koszt przy ich utrzymaniu jest.

Z tych łatwiejszych w hodowli co napisałeś to mogą być dla laików teorytycznie.

Powiedz mi jak u ciebie stoi z oświetleniem ?

Ile W ?

...sprzedaj ten i kup jakiś kubełkowy.

http://allegro.pl/filtry-zewnetrzne-90100

możesz jakiś polecić??

Domyślam się i zdaje sobie z tego sprawę :)

Tygodniowy/miesięczny koszt utrzymania jaki jest? Chodzi tylko tak orientacyjnie. Oczywiście po kupnie wszystkich potrzebnych rzeczy.

Oświetlenie to 40W

...sprzedaj ten i kup jakiś kubełkowy.

http://allegro.pl/filtry-zewnetrzne-90100

możesz jakiś polecić??

Domyślam się i zdaje sobie z tego sprawę :)

Tygodniowy/miesięczny koszt utrzymania jaki jest? Chodzi tylko tak orientacyjnie. Oczywiście po kupnie wszystkich potrzebnych rzeczy.

Oświetlenie to 40W

Ile zł możesz wydać max na filtr ??

40W na 360L to daję 0,1(1) W/L, jeżeli chcesz mieć jakieś rośliny to nie wytrzymają ci z tym oświetleniem.

Dobre oświetlenie jest w granicach 0.40W/L czyli musiał byś posiadać 140W ? czyli jeszcze 100W oświetlenia. Polecał bym ci zrobić Black Water (BW ) z takiego akwarium, i pielęgnice :) by ładnie wyglądało a drogo by też nie wyszło, w końcu w BW nie potrzeba dużo światła :)

Czym większe akwarium tym więcej pobiera prądu, kosztów itp ;)

Czyli jakbym kupił jeszcze 2 jarzeniówki 40W było by ok?

Nie wiem czy wersja BW by mi sie podobała...

Co do filtra mogę wydać troszkę napisz mi proszę jak możesz 3 wersje droga średnią i najtańszą... czym one się różnią? bo niby wydajność ta sama była by...jak się przyglądam temu.

P.S. Jestem w stanie troszkę wydać by uzupełnić braki.

Wcześniejszy właściciel posiadał skalary... ja myślę sobie cichutko może właśnie jakieś skalary, paletki (na pewno trudne w utrzymaniu ale mi się podobają)

Ze skalarami nie ma zbytnich problemów ;) A właśnie widzę, że ten zbiornik jest idealny pod nie jeśli to 75cm to wysokość ;)

Światło tak jak pisze Xardas, też myślę że nie potrzeba , jak masz ładny duży korzeń to rób BW z skalarami i jakąś ławicę ;)

W tym przypadku najważniejszy jest filtr. Jeśli będzie BW przydał by się jakiś pojemny kubeł. A to zależy ile chcesz przeznaczyć na to. Możesz kupić np. HW 304 albo jakiś droższy markowy.

Poczytaj o BW. Światła wystarczy ale ciekawi mnie jeszcze jaką barwę światła masz w tej świetlówce, najlepiej jakby była jakaś ciepła ;)

co mogę do tych skalarów dołożyć??

Liście , szyszki olchy , korzenie jakieś "miotełki" itp.

:P

A na poważnie jak bym był złośliwy to bym wysłał Cię do działu obsad ale... :D

Może taka:

2+2skalar

40-50 neonów czerwonych/ bystrzyków amandy / czy innych małych rybek ławicowych z Ameryki Poł./Śr.

8-10szt jakieś kiryski np. lamparcie

Możesz dodać jeszcze harem/parkę jakiejś pielęgniczki np. borelli

Ale priorytetem jest lepszy filtr ;)

witam

tylko dodam że paletki nie są aż tak kłopotliwe jak wszyscy piszą , jeżeli masz parametry wody ok , dbasz o baniak (podmiany ,czyszczenie odchodów itd) to nie jest aż tak strasznie.

ale na początek nie polecam tobie , jak już kupisz lepszy filtr , załatwisz sprawę z oświetleniem pomyśl o testach PH,NO3,PO4 itd to jest ważne jeżeli chcesz mieć jakieś ciekawsze ryby.

w Paletkach sprawdzanie wody to podstawa.

co do obsady to podobnie jak koledzy

skalary

może rozborki

ekipa sprzątająca czyli kiryski , zbrojniki, otosek.

Share

• Create New...