Jump to content

Jakie rybki dokupić?

jolave
 Share

Recommended Posts

Witam. Właśnie dojrzewa moje 190l akwarium. Szukam rybek. Najbardziej podoba mi się Pielęgniczka Kakadu - będą 1 samiec - 3 samiczki. Jaką obsadę proponujecie zważając na tę rybkę. Od razu nadmieniam, że rybki nie powinny być bardzo wymagające - początkujący, lecz cierpliwy akwarysta /tka :-)

Daj coś aby pływało u góry...

Prętnik? Gurami? Tęczanka?

Parka starczy.

Wprowadzasz ją w błąd. Tęczanki dobrze się czują w stadzie, a prętniki i gurami w haremie, a nie w parach. Staraj się nie pisać co popadnie, i gdzie popadnie. Przyznaję ostrzeżenie. :roll:

Zdecydowałam się jednak na czarne neonki.

Zostaje:

1+3 p.kakadu

1+1 zbrojnik nieb.

8 kirysków panda

10 czarnych neonków

Czy do tego mogę dać otoski i ile sztuk? No i zastanawiam się nad innymi rybkami pływającymi w górnej/środkowej części. Inne pielęgnice odpadają- skoro będę miała 4 kakadu? Przyznam, że jedynie pielęgnice mi się bardzo podobają... Może jakaś podobna do nich rybka, tylko nie wiem jaka....

Nie wiem czy kakadu z ramirezami to do końca dobry wybór, ale niech się jeszcze inni wypowiedzą.

Baniak jest spory, więc nie powinno być z nimi problemu szczególnie, że są to jedyne pary (nie licząc Zbrojników), więc myślę, że nie będą sobie wadzić i znajdą swoje terytoria.

I co do samej obsady to jak Rafi wspominał Otoski od 6 sztuk i Ramirezów koniecznie para.