Skocz do zawartości

Obsada do 60l pomocy


michal1003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , a więc kupiłem akwarium 60l (60x35x30) akwarium jest bez pokrywy i zamówiłem na allegro takie lampy 2 sztuki do niego , oto link do lamp : http://allegro.pl/aquael-...1707168988.html

 

a moje pytania:

1.Czy te lampy 2 sztuki wystarczą na oświetlenie akwarium (chciałbym hodować różne roślinki)

2.Jaka obsadę proponujecie?chciałbym rybki na środek i góre zbiornika i da dół

3.Ja myślałem nad 15 neonków innesa,5 kirysków , xxx krewetek RC ,

4.Jaki filtr?

5.Wystarczy filtr aqauel pat mini?

6.Jakie podłoże najlepsze?Myślałem o piasku budowlanym dobrze przesianym przez sitko i umytym w bierzącej wodzie tak żeby nie barwił,myślałem o piasku gdyż kiryski to ryby denne i by było dla nich dobrze ale neony wolałby by czarne podłoże żeby się nie stresowały i na czarnym podłożu nie widać kup ryb itp. ogólnie na czarnym nie widać brudów bo ja mam czarny drobny żwirek i mi się go łatwo odmula a nie wiem jak by było z odmulaniem piasku ;[

7.Czym karmić kiryski ?

8.Kiryski rozmnażają się jak trafie na parkę samiec i samica? łatwo rozmnożyć bo nie chciał bym żeby mi się rozmnożyły w akwarium

9.Co podłożyć pod akwarium jaką podstawkę bo specjalnej maty nie mam ale myślałem nad podłożeniu karimaty namiotowej co o tym myślicie ?

To tyle czekam na informacje i pozdrawiam michal1003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy te lampy 2 sztuki wystarczą na oświetlenie akwarium (chciałbym hodować różne roślinki)

2.Jaka obsadę proponujecie?chciałbym rybki na środek i góre zbiornika i da dół

3.Ja myślałem nad 15 neonków innesa,5 kirysków , xxx krewetek RC ,

4.Jaki filtr?

5.Wystarczy filtr aqauel pat mini?

6.Jakie podłoże najlepsze?Myślałem o piasku budowlanym dobrze przesianym przez sitko i umytym w bierzącej wodzie tak żeby nie barwił,myślałem o piasku gdyż kiryski to ryby denne i by było dla nich dobrze ale neony wolałby by czarne podłoże żeby się nie stresowały i na czarnym podłożu nie widać kup ryb itp. ogólnie na czarnym nie widać brudów bo ja mam czarny drobny żwirek i mi się go łatwo odmula a nie wiem jak by było z odmulaniem piasku ;[

7.Czym karmić kiryski ?

8.Kiryski rozmnażają się jak trafie na parkę samiec i samica? łatwo rozmnożyć bo nie chciał bym żeby mi się rozmnożyły w akwarium

9.Co podłożyć pod akwarium jaką podstawkę bo specjalnej maty nie mam ale myślałem nad podłożeniu karimaty namiotowej co o tym myślicie ?

Mam pytanie czy dobrze napisałeś wymiary? 35 to wysokość czy szerokość?

 

1. Link się nie wczytuje. Czy to AQUAEL DecoLight 9 czy 11W? Czy jakieś inne.

2. - 3.

- neon Innesa - 14 szt.

- kirysek panda - 6 szt.

- gupik Endlera - 1+3 szt.

- ślimaki

- krewetki

4. - 5. Ten mały "brzęczyk nie wystarczy". Kup jakąś kaskadę np. FZN-2.

6. Jak dasz drobny bazalt o zaokrąglonych brzegach to kirysom też to będzie pasowało.

7. To już zależy od rodzaju ryb. Poczytaj o nich dokładnie.

8. By rozmnożyć kiryski musisz symulować porę deszczową. Poczytaj też o rozmnażaniu kirysków.

9. Są specjalne podstawki lub maty za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widziałem u jednego gościa w 63l taką obsadę,co o niej myślicie dobra ?

 

- parka prętnika

- 10 neonów czerwonych

- 6 kirysków panda

- 4 hellenki

-krewetki

 

czy nie za dużo rybek? mnie by pasowała obsada taka bo do tej pory miałem tylko neony i gupiki w akwarium ,a chciałbym coś nowego,ale boję się że będzie wtedy dużo sprzątania w takiej obsadzie bo jak mialem 12 neonów innesa i 6 gupików (debil jeszcze byłem) to miałem dużo sprzątania raz na tydzień sprzątanie , a jak miałem 6 neonów aby to raz na miesiąc sprzątanie , czy przy takiej obsadzie nie bedzie za dużo sprzątania itp?

 

 

ostatnio bardzo mi się spodobały rybki typu prętnik karłowaty,pieleniczki ramireza,otoski,glonojady,bocje wspaniałe,kiryski panda ,neony czerwone,krewetki,

 

i chciałbym z nich fajną obsadę wybraćdo 63l tylko nie wiem za bardzo jaką ?co byście zaproponowali,a i jeszcze jedno jest jakaś/jakieś rybki denne typu zbrojnik niebieski do 63l akwarium ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie za dużo rybek? mnie by pasowała obsada taka bo do tej pory miałem tylko neony i gupiki w akwarium ,a chciałbym coś nowego,ale boję się że będzie wtedy dużo sprzątania w takiej obsadzie bo jak miałem 12 neonów innesa i 6 gupików (debil jeszcze byłem) to miałem dużo sprzątania raz na tydzień sprzątanie , a jak miałem 6 neonów aby to raz na miesiąc sprzątanie , czy przy takiej obsadzie nie będzie za dużo sprzątania itp?

A ty sprzątasz swój pokój jak rzadko dwa razy w roku bo są święta czy częściej. Pomyśl trochę ty masz swoim pupilom odtworzyć środowisko naturalne raczej zbliżone do tego więc musisz czyścić zbiornik co tydzień razem z podmianą wody. A nie raz w roku jak się zasyfi. Daj sobie spokój z akwarystyką przy takim podejściu. Lepiej zacznij czytać więcej na ten temat a dopiero potem zabieraj się za baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...