Jump to content

Akwarium 112l. Uzupełnienie obsady

marcinn07
 Share

Recommended Posts

Witam

Posiadam zbiorniczek 112l a w nim :

-6x neon inessa

-2x samica gupika ( za niedługo będzie młodzież)

-2x samica mieczyka ( również będzie młodzież)

-2x danio pręgowane różowe

2x glonojad gibiceps

Więc tak: Glonojady mam na wydanie i tylko czekam aż ktoś je będzie chciał, zamiast nich chcę dokupić 3 młode zbrojniki.

Młode gupików i mieczyków jak podrosną będą miały nowy dom tylko muszę je odchować w kotniku.

(Za niedługo dojdą kiryski w ilości 4-5 sztuk.)

Czy lepiej dokupić 1 samca danio i bawić się w rozmnażanie ( mam osobny zbiornik ze wszystkim do tego oraz raz na jakiś czas starają się trzeć ale po czasie samiec nie ma już siły), czy może dokupić 4-5 neonów inessa i oddać danio?

W przypadku młodych rybek w większej ilości nie będę miał problemu ze znalezieniem dla nich nowego domu...

Proszę o propozycje w doborze rybek oraz poradę jakie rozwiązanie będzie odpowiednie.

Pozdrawiam

Co do zbrojników to lepiej parkę samiec+samica, aniżeli 3 sztuki. Danio trzymamy w ławicy więc albo utworzysz 2 mniejsze ławice neony + danio lub jedną większą ławicę neonów lub danio. Wydałbym mieczyki i gupiki, a zamiast tego kupiłbym może parkę ramirezek lub harem prętników. Oczywiście ni musisz sugerować się moją opinią, daję tylko najprostsze rozwiązanie ;)

Chętnie bym trzymał parkę zbrojników tylko, że w zoologicznym są małe okazy ~4cm i na razie nie można rozróżnić płci... Co do 2 ławic to w jakich ilościach byś je polecił? Właśnie chyba dokupię samca danio lub 2 samce i samiczkę i je rozmnożę bo będę miał zbyt na większe ilości rybek :)

A co sądzisz o gurami lub prętnikach 2+1 w tej obsadzie? Ramirezki co prawda widziałem w zoologicznym ale dość małe okazy i dobranie parki graniczy z cudem...

Tu się z tobą nie zgodzę, ponieważ danio pręgowane jest łatwo rozmnożyć, natomiast utrzymać ikrę i wykarmić młode wymaga większego doświadczenia :)

Dziś skoczę do zoologicznego zobaczę co mają za okazy... Mam nadzieję, że na coś się zdecyduję :)

Mieszkam na pomorzu i gibki chętnie bym wymienił na inne rybki :)

Co do żyworódek jakieś bym potrzymał ew. jakieś inne parki żeby je rozmnażać, ponieważ będę miał na nie zbyt :)

Co do gipków chętnie bym się wymienił za jakąś parkę np. zbrojników, ramirezek albo stadko kirysków, neonów...

Co do gibicepsów to mają one 20-25cm więc wymagają dużego akwarium ;)