Skocz do zawartości

200l


dadus150590
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na dorosłą parę akar pomarańczowopłetwych akwarium 100x50 cm jest trochę przyciasne. Sam kiedyś miałem w 80x35 i wyglądały jak karpie w misce. Dopóki nie urosną będzie ok. Druga para pielęgnic... nie mogą być za duże, barwniaki by się nadawały, ewentualnie małe pielęgnice z Ameryki Środkowej. Ramirezy mogą być potraktowane (przypadkowo) jako większa przekąska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jest różnica między 126l a 200???? albo się mi zdaje????

widziałem takie ryby w 160l i było spoko, tak więc nie jest źle,

a barwniaki to thomasa moga być czy Barwniak czerwonobrzuchy???

 

mandy29: Jak widać w słowie "barwniak" koledze działa shift, za to na początku zdań jakoś cudownie nie chce działać. A więc za notoryczne niestosowanie wielkiej litery na początku zdania - ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest, tu 20 cm, tam 15 cm co wbrew pozorom wcale nie taka duża różnica... jedna długość dorosłego samca. Ale nie mówię, że się nie nadaje tylko, że trochę przyciasne ;)

Trzymałem akary razem z parą czerwonobrzuchych. Co prawda źle się to skończyło dla barwniaka, ale dopiero po kilku latach i był to raczej przypadek. Aczkolwiek proponowałbym ryby o bardziej owalnych niż podłużnych kształtach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np jakie tetry mogą zostać oraz kiryski????

albo inaczej moglibyście mi napisać jakie pielęgnice mogę dodać do akwarium wielogatunkowego???

takie nie bardzo agresywne??

chodzi mi o gatunki, jak możecie to jak najwięcej???

te z artykułu o pielęgnicach amerykańskich znam tylko o inne mi chodzi???

i jakie inne mogę dodać rybki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tetra czarna to fajna, zadziorna rybka, u mnie z małymi pielęgnicami świetnie sobie radzą. Duże, dorosłe osobniki po 5-6 cm nie powinny zostać skonsumowane przez akary.

Jeśli chodzi o pielęgnice to musisz sprawdzić dostępność, co z tego, że podamy tu 10 gatunków jak nie będziesz mógł żadnego kupić.

Jeśli nie Ameryka - małe (10-15 cm) pielęgnice i akary no to zostają afrykańskie barwniaki. Czerwieniak dwuplamy nadawałby się do akar ale nie koniecznie do reszty obsady.

Kiryski z dużych gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiryski mam spiżowe, chciałem mieć bocje pręgowaną ale mam krewetki filtrujące,

no widziałem u mnie:

mekki, niebieskołuską, uaru, barwniaka thomasa i czerwonobrzucha, oczywiście ramirezy, kakadu, agassiza ogólnie kraków bo tam kupuję, nie wiadomo na co się trafi, jak możesz napisz gatunki tobie spotykane??

 

edit

 

czyli moja obsada może wyglądać tak??:

-para akary pomarańczowopłetwej

-1+3 barwniak czerwonobrzuchy lub inne (jakie)

- 14 tert czarnych

- bocje bądź kiryski

- zbrojnik niebieski

- 5 krewetek filtrujących

jakie inne propozycje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pielęgnic w Krakowie to kompetentny będzie Pley.

 

Co do obsady: krewetki na pokarm chyba, że od razu będą bardzo duże, barwniaków nie trzyma się w haremach, tetry ok przy zachowaniu odpowiednich proporcji wielkości tetra/akara, zbrojnik niebieski para ok. duże kirysy od 6 sztuk, na bocje pręgowane (stado) akwarium za małe.

Niebieskołuska i uaru są za duże, pielęgniczki za małe, można spróbować z meekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...