Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie pary zbrojników.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W swoim 240l akwarium posiadam parę zbrojników niebieskich. Od 2 dni dzieje się coś dziwnego.

Samiec dziczeje po swojej kryjówce (wachluje), samica ciągle tam wpływa i wypływa ale tarła nie było i ikry nie ma.

Czym może być spowodowane takie zachowanie??

 

Edit:

 

Dodam że osobno kupiłem dorosłego samca a osobno dorosłą samice. Jeszcze nigdy wspólnie nie podejmowały tarła.

 

 

mod.-Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja właściwie guzik wiem o zbrojnikach, ale może to zaloty? Skoro oba osobniki są dorosłe... A jak wygląda kryjówka samca? Może spróbuj do niej zajrzeć jeszcze raz, czy samica nie złożyła już przypadkiem tej ikry, bo w tym przypadku to normalne że obaj jej pilnują, a wachlowanie płetwami można uzasadnić napowietrzaniem ikry ;)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem filmik, czytalem na ten temat, a ostatnio nawet sam tego doswiadczylem. Samiec szykuje i "czysci" kryjowke przed zlozeniem ikry przez samice...Ta zas co jakis czas "doglada" czy aby na pewno kryjowka jest juz gotowa do zlozenia ikry. Gdy ja juz bedzie po wszystkim samiec zostaje w kryjowce i "wachluje" ikre zeby ja napowietrzyc. To normalne u nich zachowanie :) Badz cierpliwy, mam wrazenie ze ikra jest juz blisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem filmik, czytalem na ten temat, a ostatnio nawet sam tego doswiadczylem. Samiec szykuje i "czysci" kryjowke przed zlozeniem ikry przez samice...Ta zas co jakis czas "doglada" czy aby na pewno kryjowka jest juz gotowa do zlozenia ikry. Gdy ja juz bedzie po wszystkim samiec zostaje w kryjowce i "wachluje" ikre zeby ja napowietrzyc. To normalne u nich zachowanie :) Badz cierpliwy, mam wrazenie ze ikra jest juz blisko ;)

 

 

Dokładnie tak było. Samica wieczorem złożyła ikrę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbrojniki miały tarło ok. 3 razy. Za każdym razem łupina od kokosa była najpierw dobrze strzeżona, później strzeżona i czyszczona, na samym końcu było to przedszkole. Również strzeżone. ;) Jeśli masz inne rybki w akwarium, to jest mała możliwość, że któryś z dzieciaków zostanie zjedzony, jednak są bardzo dobrze strzeżone przez ojca, i gdy nadejdzie odpowiedni czas, zacznie wychodzić z nimi na wycieczki. Po pewnym czasie młode opuszczą rodzinne gniazdko i się usamodzielnią. ;) Młode zbrojniki są przecudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...