Skocz do zawartości

Favicon


Notos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niezbyt rozumiem, chyba każda nowoczesna przeglądarka ma prosty wbudowany system dodawania do ulubionych, z wykorzystaniem kliknięcia obok paska adresu. Firefox, Chrome, Opera. Nawet nowy archaiczny IE chyba takie coś posiada.

 

Edit:

 

A już wiem o co Ci chodzi, ikona strony. Tak forum nie ma i mi to też przeszkadza. Trzeba czekać na wypowiedź fioletowego, lub czerwonego [haha :roll: ], czy jest to wykonalne. W sumie wystarczy dostęp do ftp, nie wiem czy da się to zrobić z poziomu forum. Zajmiemy się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu będzie trzeba robić głosowanie/ankietę jaka rybę dać

I nawet lepiej. Ten skalar wygląda trochę infantylnie według mnie. Podczas zmiany też lepiej nie dawać taką zwykłą rybę za 2 zł. jak gupik czy bojownik lepiej dać jakąś niezwykłą urzekającą kształtem, ubarwieniem i zachowaniem. Chociaż by też fajniej wyglądały kontury tej ryby na jakimś np. srebrnym tle.

Co do głosowania to bezsensu. Każdy ta swoją inną propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głosowania to bezsensu. Każdy ta swoją inną propozycję.

To niech podają, np. z 10 rybek i zrobić głosowanie i już.

No najlepiej by było. Nie może być coś co już było, np. na forum o pielęgniczkach jest pielegniczka, na forum o arowanach jest arowana, na forum o dyskowcach jest dyskowiec itp. Musi być coś czego nie było żeby nie było plagiatu. Chociaż paletka byłaby najfajniejsza ze względu na duża powierzchnia ciała na której by można napisać: "FORUM SA" czy coś w tym stylu. Na samej górze po prawej jest obrazek z altumami. Według mnie można by jakieś podobne wstawić na całą szerokość i długość strony jako tło jak to jest na tych stronach:

http://www.seriouslyfish.com/

http://www.roslinyakwariowe.pl/

Od razu żeby nie było. Co do tego drugiego linku to nie promuje tamte forum tylko pokazuje jak wygląda strona startowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Najprościej i najskuteczniej będzie dostać się przez klienta ftp na serwer i tam odszukać w katalogu głównym obrazek.ico http://www.superakwarium.pl/obrazek.ico i następnie zrobić jego kopię zmieniając nazwę na favicon.ico, dzięki temu ikonka będzie widziana na wszystkich podstronach SA. O ile to w ogóle jest komukolwiek do czegokolwiek potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gupik czy bojownik lepiej dać jakąś niezwykłą urzekającą kształtem, ubarwieniem i zachowaniem. Chociaż by też fajniej wyglądały kontury tej ryby na jakimś np. srebrnym tle.

Co do głosowania to bezsensu. Każdy ta swoją inną propozycję.

 

To niech podają, np. z 10 rybek i zrobić głosowanie i już.

10 rybek? Przy faviconie nie ma zbyt dużego pola manewru, nie wiem gdzie tam zmieścisz 10 rybek.

Tak samo jeśli chodzi o kombinowanie z tłem i kolorami... nie da się zrobić ładnej ikonki w rozmiarze 16x16 pikseli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Chciałem tylko podkreślić słowa Notosa i Hipka: tak jest jakoś 16x16 px miejsca.

Otwórzcie sobie teraz Painta lub inny program graficzny i spróbujcie na takim polu zmieścić rybkę, napis czy co tam jeszcze chcecie :P

Jak się uda zgrabnie dać samo: SA to już będzie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...