Skocz do zawartości

[45l] Miało być roślinne, a jest ogólne


t2mek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy tak wiec postanowiłem pochwalić się wam moim pierwszym akwa :)

Mile widziane porady, sugestie oraz komentarze.

Na początku miałem kule którą niechcący potłukłem, to skłoniło mnie do kupna akwarium, trochę poczytałem i oto jest :)

Po założeniu akwa przeszło plagę glonów które później same odpadły z roślin.

Następną plagą były ŚLIMAKI... pozbyłem się ich różnymi metodami (około 250 szt.) ale nadal są..

 

Trochę danych: 45l (50/30/30) Profil

podłoże : ActiSubstrate + żwir + piasek kwarcowy

Oswietlenie w pokrywie 1x11W (planuje dołożyć jeszcze jakąś świetlówkę ale nie mam pomysłu jak :()

Co2 podaję raz dziennie parę ml. Easy Life EasyCArbo

Rośliny: cały zestaw było 18 gatónkow sporo odpadło i pozapominałem tez nazw. ta najwieksza to chyba amazonka :)

Rybki: 2 kiryski

8 neonkow

2 danio pręgowane

2 kosiarki

4 mieczyki

11 krewetek red cherry

(w planach 2 raczki Cambarellus Patzcuarense Orange)

Czy gdybym dołożył oświetlenia mam szansę na jakąś roślinke trawnikową np. glosie ?

Fotki.

Projektowanie i tworzenie ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Akwarium zaraz po zalaniu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Akwarium 3 miesiace od założenia po różnych plagach :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://i52.tinypic.com/2ni1yq8.jpg

http://i52.tinypic.com/vnz295.jpg

Pytanko: czy ktos zna nazwe tej roślinki ? Ona jest taka pojedyncza (Posadzone jest tam 5szt.)

http://i55.tinypic.com/e0sol5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda została podmieniona z dniem wczorajszym 60% jest bardzo klarowna, to wina aparatu w telefonie;p

Co do obsady dostałem wymienione rybki w spadku od kolegi ktory sprzedawał akwa i nie mial co z nimi zrobić.

Wiec je przygarnąłem, a oddać tez nie mam komu.

A co do akwa co byście polecili na dywan (tam gdzie jest żwir) bo glosia chyba nie wypali bez co2 nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda została podmieniona z dniem wczorajszym 60% jest bardzo klarowna, to wina aparatu w telefonie;p

Nie podmienia się tyle wody, szczególnie w tak małym baniaku. Możliwe że na dniach przez tak dużą podmiankę będziesz miał właśnie problemy z klarownością, lub parametrami.

Wiec je przygarnąłem, a oddać tez nie mam komu.

 

Próbowałeś pochodzić po sklepach, albo dać na forach ogłoszenia?

Zmiana obsady to sprawa priorytetowa, ważniejsza od zmiany światła czy zielska. Te rybki, absolutnie nie mogą być w takim akwarium i nie ma przy nich mowy o dokupywaniu nowych zwierząt.

 

Akwarium w sumie fajne, z zamysłem, wszystko psuje jednak ta obsada.

 

Co do ślimaków - kup helenki i po sprawie. Najlepszy likwidator w małych zbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...