Skocz do zawartości

AquaEL FZN-3 problem...


lordsamael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam filtr jak w temacie. Zakupiłem rok temu używany w zestawie z akwarium ~100L , grzałką 100W, czyścikiem i jeszcze jednym małym filtrem za 60zł :P

Niestety mimo gruntownego przeczyszczenia hałas jaki towarzyszy jego pracy jest nie do przyjęcia (przynajmniej w nocy, bo w dzień dałoby się przyzwyczaić). Zdjęcie pokrywy nie daje zadowalającego rezultatu.

Czego to może być wina? Czy wymiana elementów pompy coś tu pomoże?

I na koniec jeszcze jedno - jeśli wystarczy mi kasy to zamiast pompy do FZN-3 będę wolał kupić kubeł. Co polecacie do 100L (docelowo będzie tu stało 250 - 300L, ale prawdopodobnie potrwa to jeszcze ze 2 lata...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZN3 sam w sobie, nawet bez pokrywki jest słyszalny. Dużo z tym nie zrobisz, można co prawda bawić się w czyszczenie wirnika, ale nie masz gwarancji że coś się poprawi.

 

Kubeł - lepiej by było już teraz kupić docelowo większy. Mając teraz jeden do ok 100l, można później dokupić drugi słabszy, ale wtedy w docelowym baniaku będzie 2x więcej rurek niż musi być.

Najważniejsza kwestia - ile chcesz wydać na filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc więcej jak 150zł nie wyciągnę... Przeglądając aukcje na allegro stwierdzam, że stać na chińczyka, albo używany "markowy". Znalazłem np. JBL CP-250 za 140zł z przesyłką - wg sprzedającego sprawny w "idealnym" stanie. Po zdjęciach to wiadomo, że się wiele nie oceni :P Opcjonalnie za bardzo podobne pieniądze jest nowy HW 302, ale nie mam przekonania (fakt, że nie czytałem prawie żadnych opinii o nim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=8&t=22675

Kilka opinii o HW, w tym moja. ;)

 

Z chińczykami, a dokładniej HW, jest trochę loteria. W sumie są sprawdzone, ale czasem zdarzają się po prostu felerne głośne egzemplarze. Takie modele są w zdecydowanej mniejszości, ale czasem się zdarzają. Słyszałem o kilku takich przypadkach, jednak sam sobie ten filtr chwale.

Ale za 90zł nie kupisz nic o takiej ilości wkładów, którą można porównać do markowego kubła w okolicach 300zł.

 

Markowa używka - też dobry pomysł, ale podobnie jak z nowym chińczykiem - loteria. Może zdarzyć się że kupisz coś głośnego i zmęczonego życiem jak popsute modele HW.

 

Jest też opcja żebyś kupił dwa FZN2, sam jeden filtr jest wyraźnie cichszy, ale jakby takie działały dwa - to już niekoniecznie, do tego najlepiej jakbyś sprawdził u kogoś na żywo czy głośność FZN2 Ci odpowiada. Filtr niesłyszalny, może w nocy słychać że działa, ale to minimalny poziom głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...