Skocz do zawartości

Restart w akwarium i duuużo pytań


Funfelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie :)

Mam pewien niedosyt co do mojego badziewnego akwarium :]. Więc postanowiłem założyć BW.

Na chwile obecną akwarium stoi zapełnione glonami nitkowatymi, rzęsą, kamieniem, biednymi rybkami, korzeniem i kokosami.

Mój demoniczny plan przewiduję:

:arrow: zmianę oświetlenia na słabsze, bardziej mroczne :twisted:

:arrow: wywalenie wszystkich roślin oraz kupno najmniej wymagających, pasujących do bw

:arrow: oddzielenie piasku od żwiru z podłoża

:arrow: dodanie paru korzeni (czy mogą być takie które leżą martwe w stawie ?)

:arrow: dokupienie trzech samic kakadu do samca

:arrow: oddanie ryb pozyskanych przez likwidacje akwarium u kolegi

:arrow: kupno szyszek olchy, liści dębu, paru nawozów (niestety testów kropelkowych jeszcze nie mam opcji kupić, pozostają paskowe :roll: )

:arrow: dodanie piachu do podłoża

:arrow: ARMAGEDON :shock:

 

 

 

 

Na początek przerzucę samca kakadu i sześć neonów innesa do 25l na max 3 tygodnie. Wywalę wszystkie mchy i rośliny oraz zamówię zestaw na allegro. Sprzedam biały piach, zostawię czarny żwir i do tego dorzucę zwykły piach (skąd go wziąć, jakich miejsc unikać a jakie są najlepsze do jego zbierania?). Kupię jakąś świetlówkę (co polecacie?) ale problem w tym że mam klasyczną pokrywę czyli na te "długie świetlówki" więc oświetlenie tylko z jednej strony odpada (chyba że jedynie ja widzę w tym problem ... ?). Planowana obsada to 6 otosków, 6 neonów (jeszcze nie wiem czy sprzedam innesa i kupie jakiś inny gatunek czy zostawie jak jest) oraz 3+1 kakadu. Rośliny kupie jak najmniej wymagające i takie którym nie trzeba poświęcać zbytnio uwagi ( oczywiście nie mówie o przycinkach itp. ale jakie polecacie ?). Zakup nawozów to też ważna sprawa, na dzień dzisiejszy posiadam tylko AquaArt Carbo ( tak wiem olałem temat ale tym razem się postaram, więc co kupować ?).

 

 

Peace 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny do BW? No nie bardzo, ew. jakieś dwa, trzy badyle + coś pływającego właśnie w stylu rzęsy, dodatkowo zmniejszającego ilość światła w baniaku. Wątpię by była jakakolwiek potrzeba nawożenia tego typu akwarium.

 

Mieszanie czarnego żwiru z piachem... no możesz, ale lepiej będzie wyglądał sam żółty piach. Najlepiej kupić taki na jakimś składzie budowlanym. Wyjdzie grosze.

 

Korzenie, jeśli są nie spróchniałe, to tak. Ogólnie mamy duży temat o korzeniach, radzę tam zajrzeć, wszystko jest ładnie opisane. ;)

 

Co do testów - wydasz 50zł na niedokładne paski, a za to miałbyś już dwa dobre testy kropelkowe. Kup sobie na PH i jedną twardość, na związki azotu jeśli wszystko będziesz robił jak należy i masz dobrze dobrany filtr od razu mieć nie musisz. Kiedyś znowu kupisz następny test. Przykładowo 20zł miesięcznie na jeden to nie majątek, a szybko skompletujesz wszystkie.

 

Oświetlenie punktowe jak najbardziej być może - zobacz na zbiorniki Pleya, bo danie słabszej świetlówki nie wchodzi w grę, możesz ją co najwyżej zamienić na taką o ciepłej barwie.

 

Jakbyś miał wszystko przygotowane + dwa/trzy czyste wiadra, to myślę że zrobiłbyś to BW w ciągu jednego wolnego dnia, bez wsadzania rybek na parę tygodni do 25l. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...