Skocz do zawartości

NOWY BANIACZEK 200l


sopel13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od tygodnia posiadam dojrzewający baniaczek 200l (100x50x40). Czy zaproponowana prze zemnie obsada będzie pasowała do niego: (nie posiadam jeszcze ani jednej rybki)

 

10x brzanka sumatrzańska

10x kirysek panda

6x otosek przyujściowy

2+2 pielęgniczka ramireza

8x bystrzyk czerwony

1+2 prętnik karłowaty

1+1 zbrojnik niebieski

 

Jestem otwarty na wszelki inne propozycje

 

W związku z regulaminem a dokładnie z punktem -

 

7. Każdej osobie przysługuje prawo do posiadania wyłącznie jednego konta. Złamanie tej zasady skutkuje zbanowaniem jednego z kont oraz przyznanie ostrzeżenia na drugie konto.

 

Poprzednie twoje konto,,guli13,, zostaje zbanowane na stałe a na obecne zostaje przyznane ostrzeżenie .

 

ECIK-GFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanek to dałbym nawet 15, a nie 8. To stadne ryby i dopiero w sporej grupce widać ich piękno. Gdybyś zrezygnował z bystrzyków mógłbyś wpuścić nawet 20 sztuk.

 

Swoją drogą nie wiem jak brzanki zareagują na ramirezy które są kolorowe i mają dość długie płetwy - może okazać się, że będą one podgryzane przez sumatry bo to bardzo zadziorne ryby, które takie podszczypywanie uważają za świetną zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zamiast brzanek jaką stadną rybkę mógłbym wpuścić do akwenika? mówię od razu ze żadne neony nie wchodzą w rachubę.

Razbory klinowe. Spokojne stadne rybki. Tylko czasami dostają szału, jak zjadają owady z powierzchni wody. :mrgreen:

Albo inne gatunki Razbor. Razbora Espei, Razbora Hengela.

 

Sumatrzańskie sobie odpuść. Oskubią prętniki i innych mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej wybiorę razbory klinowe (ok 10szt.) bo one najbardziej pasują do warunków panujących w moim akwarium i do parametrów wody.

Mam kolejne pytanie, a mianowicie czy zmieściła by mi się jeszcze w moim baniaczku parka skalarów? Wydaje mi się że akwarium raczej odpowiednie dla tej rybki, tylko czy nie będzie wtedy za ciasno. Proszę o opinie i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10x brzanka sumatrzańska

10x kirysek panda

6x otosek przyujściowy

2+2 pielęgniczka ramireza

8x bystrzyk czerwony

1+2 prętnik karłowaty

1+1 zbrojnik niebieski

 

Moja propozycja obsady dla Ciebie:

 

 

[*:0b19e] razbora klinowa x20

[*:0b19e] skalar x 6

[*:0b19e] zbrojnik x2 - x4

[*:0b19e] otos otos x10

... tak bym widział swoje 200l chociaż zamiast Razbor wybrał bym zwinnika jarzeńca. Widziałem w sklepie i wrażenie robi takie, że ślina cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skalary pytałem tylko teoretycznie, kolega ma właśnie ich hodowle i zaproponował mi nowo dobraną parkę. Nie są jeszcze wcale duże ale jak mówicie że nie to z nich zrezygnuję.

blacksubmarine dzięki za propozycje obsady ale ramirezy i prętnik zauroczyły mnie na tyle, że chciałbym je mieć w baniaczku i to nawet kosztem skalarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś "większa" rybka ładnie prezentująca się, którą mógłbym trzymać w moim baniaczku w pojedynkę? Proszę o jakieś propozycje.

Myślę że labeo i samiec bojownika mogą być trzymane w pojedynkę.

Ale jeśli chodzi o Twój baniaczek to albo bojek albo prętnik, a jeśli chodzi o labeo to nie wiem czy nie za mały akwenik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...